Rastgele Yazı

Sons of Anarchy Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sons of Anarchy Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Sons of Anarchy dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, fragmanı, kaç sezon, kaç bölüm, Jax kim, kimi anlatıyor, hikayesi, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 3 Eylül 2008’de ilk bölümü ile yayınlanan Amerikan yapımı dizi, 7 sezon sonunda 9 Aralık 2014;’te yayınlanan son bölümü ile ekranlara veda etti. Toplam 7 sezon ve 92 bölümden oluşan dizi, yayınlandığı dönemde iz bırakmayı başaran yapımlar arasında yer aldı. Amerikan FX kanalında yayınlanan dizi Kurt Sutter tarafından tasarlandı. Suç, Dram türündeki dizi, Kaliforniya’da çekildi. Dizinin kadrosunda Charlie Hunnam, Ryan Hurst, Ron Pearlman, Katey Sagal, Maggie Siff, Kim Coates, Mark Boone Jr., Tommy Flanagan gibi isimler yer alıyor. Dizinin şarkılarında bazen oyuncular da vokal yapmıştır. Dizi şarkılarında birçok grup ve kişinin imzası vardır. Bunlardan bazıları, The White Buffalo, The Forest Rangers, Metallica ve Battleme’dir. Tüm dünyada bilinen “Hells Angels” adlı motosiklet kulübünden esinlenerek bu diziye uyarlama yapıldığı düşünülmektedir. Bu motosiklet çetesi dizisi, üçüncü sezonunda kanalının en çok izlenen yapımı olmuştu. İMDb’de 247 bin kişi tarafından oylanan yapım 8,6’lık puana sahip olmayı başardı. Her bölümü ortalam 45 dakikadan oluşan dizi bir döneme damga vurması açısından dizi tarihinde önemli bir yere sahiptir.

Sons of Anarchy konusu

Kasabasının kontrolünü ele geçirdikten sonra, bir silah kaçakçısı olan motosiklet kulübü; rakip motorculara, ırkçı gruplara ve kanuna kafa tutar. Californiya Central Valley’de, Charming adlı bir kasabada, yasa dışı işler yapan, aynı zamanda Charming’deki suçları ve suçluları kontrol altında tutmaya çalışan ve diğer yandan da kanunlarla mücadele eden bir motosiklet kulübünün maceralarını anlatmaktadır. Çete başı Clay işleri kendi usulleriyle ve şiddetle çözmeyi tercih ederken, üvey oğlan Jax ise ölen babasının günlüğünü rehber alarak, eski yöntemlerin değişimini savunur. İki kuşak arasındaki bu çatışma SAMCRO’yu ve çete üyelerinin aralarındaki ilişkileri de ciddi biçimde etkiliyor.

Sons of Anarchy Oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Charlie Hunnam, Ryan Hurst, Ron Pearlman, Katey Sagal, Maggie Siff, Kim Coates, Mark Boone Jr., Tommy Flanagan gibi isimler yer alıyor.

Charlie Hunnam – Jackson ‘Jax’ Teller
Katey Sagal – Gemma Teller Morrow
Mark Boone Junior – Robert ‘Bobby Elvis’ Munson
Kim Coates – Alexander ‘Tig’ Trager
Tommy Flanagan – Filip ‘Chibs’ Telford
Theo Rossi – Juan Carlos ‘Juice’ Ortiz
Dayton Callie – Wayne Unser
Maggie Siff – Dr. Tara Knowles
Ron Perlman – Clarence ‘Clay’ Morrow
David Labrava – Happy Lowman
Ryan Hurst – Harry ‘Opie’ Winston
William Lucking – Piermont ‘Piney’ Winston
Michael Ornstein – Chuck ‘Chucky’ Marstein
Winter Ave Zoli – Lyla Winston
Jimmy Smits – Nero Padilla
Niko Nicotera – George ‘Ratboy’ Skogstrom

Dizi fragmanı

Nereden izlenir?

Dizi Türkiye’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanıyor.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*