Squid Game benzeri diziler ve filmler - Yorum Güncel

Squid Game benzeri diziler ve filmler

Squid Game benzeri diziler ve filmler

Squid Game benzeri diziler ve filmler listesi, tarzı diziler, tarz filmler, benzeri diziler ve filmler, beğenenler için dizi ve film önerileri aramalarınıza YORUM GÜNCEL listelerden yanıt bulabilirsiniz.

Squid Game benzeri diziler ve filmler listesi

Netflix‘in Güney Kore yapımı dizisi Squid Game, yayınlandığı günden bu yana büyük beğeni toplarken, kısa sürede fenomen olmayı başarmıştı. Sosyal medyada ve günlük sohbetlerde bil kendini konuşturan diziyi beğenenler ise benzer dizi ve filmler aramaya başladı.

Yorum Güncel Listeler Squid Game’in hikayesine benzer dizi ve filmleri sizleri sizler için listeledi.

1- As the Gods Will

Filmin konusu, Sıradan bir lise hayatı yaşayan Shun Takahata’nın yaşamı değişmek üzeredir.Bir gün öğretmenleri sınıfın ortasında ölür,bu olayın hemen ardından ise Takahata ve arkadaşları bir ölüm oyunu oynamaya zorlanacaklardır. Kim için ve ne için yapıldığı bilmeyen bu oyun,sınıftaki öğrencilerin çoğu için ölüm anlamındadır.

2- Escape Room

Filmin konusu, kaçış odasından kurtulmaya çalışan altı yabancının hikayesini konu ediyor. 6 kişinin hayatı, kendilerine gönderilen bir postadan sonra bambaşka bir hal alır. Birbirini tanımayan altı yabancıya, bir kaçış odasının giriş biletleri gelir. Üstelik büyük bir ödül de vardır.

3- Cube

Filmin konusu, Farklı sosyal gruplardan, farklı yeteneklere ve eksiklere sahip bir grup insan kendilerini bir anda yokluğun ortasında, bir küpün içerisinde bulur. Nasıl oraya geldikleri belli olmayan bu kişiler, durumu anlayabilmek için birbirlerini tanımak ve birbirlerini anlamak zorundadırlar.

4- %3

Dizinin konusu, Elit insanların kalabalık kenar mahallelerden uzaktaki cennet gibi bir adada yaşadığı bir gelecekte, sefaletten kurtulan %3’e katılmak için tek bir şansınız var. Birbirinden tamamen farklı iki topluma bölünmüş bir gelecekte, gençler değerlerini kanıtlamak ve seçkinlerden oluşan %3’lük gruba katılabilmek için rekabet eder.

5- Circle

Filmin konusu, bir çemberin içinde hapsolan bir grup insanın hikayesini konu ediyor. Birbirini tanımayan elli kişi, uyandıklarında kendilerini gizemli bir odanın içinde bulur. İnsanlar, her iki dakikada bir kişinin öldüğü bir çeberin içinde hareketsiz bir şekilde durmaktadır. Başlarda ölenlerin rastgele seçildiği düşünülse de çok geçmeden insanlar kimin öldürüleceğine karar verme gücüne sahip olduklarını fark eder. Çemberdekiler, kimin ölmeyi hak ettiğine nasıl karar verecekler?

6- Açlık Oyunları

Filmin konusu, Yakın bir gelecekte Kuzey Amerika kuraklık ve arkasından gelen yangın ve kıtlıklarla zayıflayarak çökmüş; yerini bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adında bir ülkeye bırakmıştır. Bu yeni ülkede her sene eyaletlerden kura ile seçilen ikişer gencin katıldığı “Açlık Oyunları” düzenlenmektedir. Kısmen eğlence amaçlı, kısmen de halka göz dağı vermeyi hedefleyen bu oyunlar, ayrıca tüm Panem ülkesinde televizyonlardan da izlenmektedir. 24 farklı ‘yarışmacı’ bütün televizyon seyircilerinin gözleri üzerindeyken, rakiplerini eleme ve hayatta kalma mücadelesi vermektedirler.

7- Alice is Borderland

Dizinin konusu, Amaçsız bir bilgisayar oyuncusu ve iki arkadaşı kendilerini paralel evrendeki Tokyo’da bulur. Burada hayatta kalmak için bir dizi acımasız oyuna katılmaları gerekir. Arisu çok parası ve şansı olmayan bir adamdır ve artık işsizdir. Mavinin içinden kör edici bir ışık onu bir gün yutar ve ardından Tokyo şehri Arisu ve iki arkadaşı dışında tüm sakinlerini kaybeder. Kendilerini bir anda olayın içinde bulunan arkadaşlar artık katılmak zorunda kaldıkları tehlikeli ve potansiyel olarak ölümcül bir hayatta kalma oyunu oynamak zorundadır.

Squid Game benzeri diziler ve filmler listesi (Bonus)

Labirent Ölümcül Kaçış (The Maze Runner)

Thomas bir anda uyanır ve yukarı doğru hareket halindeki bir asansörde olduğunu fark eder. Asansörün kapıları açılır ve karşısında kendi yaşlarında bir grup genci görür. Koloni gibi görünen bu grup onu bir kayranda karşılamıştır. Devasa büyüklükteki duvarlarla çevrelenen bu geniş alanda Thomas ne kendisini, ne ailesini ne de geçmişini hatırlayamaz. Dahası karşısındaki “Kayranlılar” da tıpkı kendisi gibi buraya nasıl ve neden getirildiklerini bilmemektedirler. Tek bildikleri şey ise her sabah labirente gidilen dev bir kapının açıldığıdır. Güneş batarken ise her akşam kapı kapanır. Üstelik her 30 günde bir asansörle gruba yeni bir genç gelmektedir. Thomas’ın ardındansa beklenmedik bir şekilde, bir hafta sonra asansör labirente Teresa adında bir genç kızı bırakır. Thomas şimdi hem kayran sakinlerinin hem de geçmişte bir yerlerden hatırladığı bu labirentin sırrını çözmeye çalışacaktır…

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.