Tenet Film | Konusu | Oyuncuları | Ne zaman çıkacak? - Yorum Güncel

Tenet Film | Konusu | Oyuncuları | Ne zaman çıkacak?

Tenet filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, ne zaman vizyona girecek, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumgüncel’den yanıt bulabilirsiniz.

23.08.2020
Tenet Film | Konusu | Oyuncuları | Ne zaman çıkacak?

Tenet filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, ne zaman vizyona girecek, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumgüncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, 26 Ağustos 2020’de vizyona girecek olan Christopher Nolan’ın son filmidir. Koronavirüs pandemisi nedeniyle vizyon tarihi bir çok kez ertelenen yapım, bu yaz vizyona girecek. Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımı olan film, Emma Thomas ve Christopher Nolan tarafından kaleme alındı. Filmin kadrosunda John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ve Kenneth Branagh gibi isimler yer alıyor. Filmin bütçesi 225 milyon dolar olarak açıklandı. 2 buçuk saat süresi olan yapımın vizyon tarihi bazı ülkelerde farklılık gösteriyor. Bu yılın dikkat çeken filmleri arasında gösterilen yapım, çok sayıda yayın tarihi ertelenmesi ile de gündeme gelmişti.

Tenet konusu

Filmin konusu, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar. Uluslararası bir casusluk hikayesini konu alıyor. Epik bir aksiyon filmi olan filmin ilk fragmanı filme dair umutları daha da yükseltti. Ancak filmin yayınlanan fragmanında ilk günden bu yana bildiğimiz uluslararası casusluk hikayesinden daha karmaşık bir konusu olacağının sinyalini verdi. Fragmandan anlaşılacağı üzere filmde tıpkı Inception filminde de olduğu gibi fizik kurallarının anlamını yitireceği aksiyon sahneleri ve zaman akışında yaşanan kırılmalar da hikayenin bir parçası.

Tenet oyuncuları ve karakterleri (cast)

Filmin kadrosunda John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ve Kenneth Branagh gibi isimler yer alıyor.

John David Washington – The Protagonist
Robert Pattinson – Neil
Elizabeth Debicki – Kat
Aaron Taylor-Johnson – Ives
Kenneth Branagh – Andrei Sator
Clémence Poésy – Laura
Michael Caine – Michael Crosby
Andrew Howard – Stephen
Fiona Dourif – Wheeler
Wes Chatham – Sammy
Himesh Patel – Mahir
Martin Donovan – Victor
Anthony Molinari – Rohan

Film fragmanı

YORUMLAR

  1. umut dedi ki:

    Ellerinize sağlık