The Card Counter Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

11.10.2021
The Card Counter Filmi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

The Card Counter film, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, IMDb puanı, vizyon tarihi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

İlk olarak 2 Eylül Ocak 2020’de Venedik Film Festivali’nde gösterilen, Amerika Birleşik Devletleri yapımı filmdir. 10 Eylül 2021’de ABD’de vizyona girdi.

Toplam 1 saat 52 dakikadan oluşan film, aksiyon, suç ve dram türünde yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Paul Schrader üstlenirken, senaryosunu da Paul Schrader kaleme aldı.

Filmin oyuncu kadrosunda Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Tye Sheridan, Willem Dafoe ve Alexander Babara gibi isimler yer alıyor. IMDb‘de 10 bine yakın kişi tarafından oylanan yapım 6,2‘lik puana sahip oldu.

Film, ABD’de Mississippi Biloxi’de çekildi.

The Card Counter konusu

Filmin konusu, bir kumarbaz ve eski asker olan William Tell’in hikayesini anlatıyor. Tell, geçmişlerinden gelen ortak bir düşman için genç bir adamla birlikte intikam arayışına girer. Tell, yalnızca kartlarla oynamak istiyordur. Ancak kumarhanedeki hükümdarlığı Cirk geldiği zaman alt üst olur. Genç ve hırslı bir adam olan Cirk, William Tell’den yardım isteyecektir. Tell, Cirk ile ortak çıkarları olabileceğini düşünür. İkili birlikte kumar finansmanı La Linda’dan destek almaya başlarlar ve birlikte bir kumarhaneden diğerine gitmek üzere yollara düşerler. Tell, bir anda kendini karanlık geçmişine dönmüş olarak bulacaktır.

The Card Counter oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Filmin oyuncu kadrosunda Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Tye Sheridan, Willem Dafoe ve Alexander Babara gibi isimler yer alıyor.

Oscar Isaac – William “Tell” Tillich
Tiffany Haddish – La Linda
Tye Sheridan – Cirk
Willem Dafoe – Major John Gordo
Alexander Babara – Mr. U.S.A.
Bobby C. King – Slippery Joe
Ekaterina Baker – Sara
Bryan Truong – Minnesota
Dylan Flashner – Hoskins
Adrienne Lau – Crystal
Joel Michaely – Ronnie

Film yorumları

filmle ilgili diyebileceğim en temel şey: paul schrader’in artık farklı bir tema bulması. bütün filmlerinin birbiriyle aşağı yukarı bağlantılı olması nehir roman hissiyatı veriyor. ama bu adamda bir final yapma sorunu var. her filminde aynı şey.

  • mitrogluo / Ekşi Sözlük

aktör oscar isaac’ın neredeyse tek başına sırtladığı film.

  • techno infection / Ekşi Sözlük

hani bazı video oyunlarında (genellikle rpglerde) karakterinizi yaratırken limitli sayıda yetenek puanlarınız olur. bunları dengeli dağıtmalısınız ki daha maceranızın başında başınız ağrımasın ve keyifli bir yolculuk yapabilesiniz. ne yazık ki paul schrader bu puanları biraz dağıtmak yerine hepsini oscar isaac’in karakterinde harcamış.

akışı bozan vasat altı oyunculuklar, yavan diyaloglar ve enteresan teknik tercihler yüzünden izledikten kısa bir süre sonra maalesef hemen unutulacak bir film.

  • hunterofphoenix / Ekşi Sözlük

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.