The Crown 5.sezon ne zaman yayınlanacak?

The Crown 5.sezon ne zaman yayınlanacak, yayın tarihi, ne zaman çıkacak, olacak mı, onayı aldı mı, oyuncuları, konusu, karakterleri, yorumları, incelemesi, fragmanı, ekşi sözlük, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

19.11.2020
189
The Crown 5.sezon ne zaman yayınlanacak?

The Crown 5.sezon ne zaman yayınlanacak, yayın tarihi, ne zaman çıkacak, olacak mı, onayı aldı mı, oyuncuları, konusu, karakterleri, yorumları, incelemesi, fragmanı, ekşi sözlük, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

The Crown 5.sezon hakkında

İngiliz Kraliyetini işleyen konusu ile ön plana çıkan ve kendine has seyirci kitlesi elde eden dizi, 4.sezonu ile Kasım 2020’de Netflix’te döndü. Dizide bu sezon Emma Corrin, Gillian Anderson, Helen Bonham Carter gibi isimleri izleme imkanı bulduk. Kadrosunda barındırdığı isimler ve konunun işleniş biçimi ile son yılların en dikkat çekici yapımlarından biri olduğunu söylesek de abartmış olmayız. İşlendiği dönem itibari ile dikkat çekici olan 4.sezon sonrası seyircilerin merak ettiği tek bir soru vardı. The Crown 5.sezon ne zaman yayınlanacak?

The Crown konusu

Dizinin konusu, Kraliçe II. Elizabeth’in hükümdarlığındaki siyasi rekabetler, aşk ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor. Kraliçe tacını genç yaşta takan Elizabeth, hiç beklemediği şekilde sık sık birbirleriyle ters düşen siyasi ve kişisel meselelerle uğraşmak zorundadır. Genç Prenses Elizabeth, Prens Philip ile evlenir. Kral VI. George’un sağlığı kötüye giderken Winston Churchill ikinci kez başbakanlığa seçilir. Kral George’un hastalığı nedeniyle Elizabeth ve Philip, dört kıtayı kapsayan bir Milletler Topluluğu turuna çıkar. Parti liderleri, Churchill’in kuyusunu kazmaya çalışır.

The Crown oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Claire Foy, Matt Smith, Helena Bonham Carter, Gillian Anderson, Victoria Hamilton gibi isimler yer alıyor.

Claire Foy – Kraliçe Elizabeth II
Matt Smith – Philip Edinburgh Dükü

Olivia Colman – Queen Elizabeth II
Tobias Menzies – Prince Philip, Edinburgh Dükü
Victoria Hamilton – Queen Elizabeth the Queen Mother
Vanessa Kirby – Prenses Margaret
Pip Torrens – Tommy Lascelles
Helena Bonham Carter – Prenses Margaret
Erin Doherty – Prenses Anne
Lizzy McInnerny – Bobo Macdonald
Chris Gordon – Duke of Edinburgh’s Valet
Josh O’Connor – Prens Charles
James Hillier – Equerry

The Crown 5.sezon ne zaman çıkacak?

Dizi daha önce Netflix’ten 4. 5. ve 6.sezon onaylarını aynı anda almıştı. Dizi 4.sezonu ile Kasım 2020’de yayınlandı. Dizinin 5.sezonunun olacağını biliyoruz. Ancak 4.sezonu yeni yayınlanmış yapımın 5.sezon tarihi henüz belli değil. Ancak önümüzdeki yıl izleme ihtimalimiz yüksek. Yeni bir gelişme olduğunda sayfamızı güncelleyeceğiz. Bizi takipte kalın!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.