Uzaylıların Dünyaları Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Uzaylıların Dünyaları belgesel dizi, konusu, bölümleri, yorumları, incelemesi, kaç bölüm, Netflix Doğa Belgeselleri, Netflix belgesel önerileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Uzaylıların Dünyaları Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Uzaylıların Dünyaları belgesel dizi, (Aliens Worlds) konusu, bölümleri, yorumları, incelemesi, kaç bölüm, Netflix Doğa Belgeselleri, Netflix belgesel önerileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel dizi

2 Aralık 2020 itibari ile Netflix Türkiye‘de yayına giren 4 bölümlük belgesel dizidir. Toplam 4 bölümden oluşan yapımın bölüm isimleri, Atlas, Janus, Eden ve Terra. 41 ila 47 dakika arasında bölüm süreleri değişiklik gösteriyor. Bilim, Doğa ve Ekolojik konulu belegeseller kategorisinde yer alan yapımın Oscar ve Altın Küre adayı Sophie Okonedo seslendiriyor. İngiliz yapımı olan belgeselin orjinal adı Aliens Worlds. Yapım IMDb‘de 8,0‘lik puana sahip oldu.

Uzaylıların Dünyaları Konusu

Belgesel dizi konusu, Dünya’daki hayatın yasalarını galaksinin geri kalanına uygulayan bu dizi, diğer gezegenlerdeki canlıların yaşamını düşlemek için bilim ile kurguyu bir araya getiriyor. Spekülasyona dayalı bu çarpıcı doğa dizisinin anlatıcısı Oscar ve Altın Küre adayı Sophie Okonedo (“Hotel Rwanda”).

1.bölüm: Atlas

Bir ötegezegen olan Atlas’ta güçlü yer çekiminin oluşturduğu kalın atmosfer havada süzülen yaşam formlarının gelişmesini sağlıyor ve uyumluluk konusunda bir ders veriyor.

2.bölüm: Janus

Karıncalar, akrepler ve ateş böcekleri ötegezegen Janus’taki yaşama dair varsayımda bulunmaları için biyologlara ipucu veriyor. Bu varsayımlar arasında beşayaklar da var.

3.bölüm: Eden

İkiz yıldızlar, Eden’da oksijen açısından zengin bir atmosfer oluşturuyor. Buradaki zengin biyosfer, Dünya’daki mevsimsel yırtıcılık ve üreme döngüsüyle paralel olabilir.

4.bölüm: Terra

Yaşlı bir yıldızın yörüngesindeki talihsiz ötegezegen Terra’da gelişmiş türler yaşıyor. Şimdi onlar robotları kullanarak başka bir dünyada koloni kurmak zorunda.

Belgesel fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

 1. qwfqwf dedi ki:

  tamamen hayal ürünü o gezgend hayat yok tammn asparagaz uyduruk blgsl üstüne bid yaratıkları çkmişler aya gidmeyen atlasamı gitmiş hadin ordan

  1. İtachi dedi ki:

   Sen nasıl bu kadar mal olabiliyorsun hayret
   Zaten varsayımdan anlatmışlar öyle canlıların var olduğunu falan söylememişler ,şimdi de senin gibi gerizekalılar yorum yapıyor yaş sınırı gelmeli şu yorumlara