Veneno Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları - Yorum Güncel

Veneno Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Veneno Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, fragmanı, ekşi sözlük, izle, Ester Exposito yeni dizi, IMDb puanı gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

04.10.2020
Veneno Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Veneno Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, fragmanı, ekşi sözlük, izle, Ester Exposito yeni dizi, IMDb puanı gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

29 Mart 2020’de İspanyol televizyon ağı olan Atresmedia Corporacion‘da yayınlanmaya başlayan İspanyol yapımı dizidir. Javier Ambrossi ve Javier Calvo tarafından Atresmedia için yaratılan yapım, Daha çok “La Veneno” lakabıyla tanınan İspanyol trans şarkıcı ve televizyon kişiliği Cristina Ortiz Rodríguez‘in yaşamını ve ölümünü anlatıyor. 29 Mart’ta yayınlanmaya başlayan yapım, Haziran ayında 1 bölüm, Eylül ayında 2 bölüm ve Ekim ayında 4 bölüm şeklinde ilginç bir yayın takvimine sahip. Mini dizi olarak tasarlanan yapım toplam 8 bölümden oluşuyor. Dizi 25 Ekim 2020’de yayınlanacak final bölümü ile tamamlanacak. Yapım IMDb‘de 8,3’lük puana sahip oldu. Dizinin kadrosunda Lola Rodríguez, Isabel Torres, Paca la Piraña, Mariona Terés, Daniela Santiago ve Marcos Sotkovszki gibi isimler yer alıyor. Dizide ayrıca Elite dizisinin yıldız oyuncuların Ester Exposito da 2 bölümde rol alıyor.

Veneno konusu

Dizinin konusu, La Veneno (Cristina Ortíz) olarak bilinen İspanya’daki en önemli ve sevilen LGBT ikonlarından birinin yaşamına ve ölümüne odaklanıyor . Karizması ve eğlenceli kişiliğiyle tanınmasına rağmen, La Veneno’nun hayatı ve ölümü bir muamma olarak kalır. Bu hikaye, 90’lı yıllarda televizyona çıkarak ün kazanan ve izleyiciyi eşsiz bir dünya vizyonuyla fetheden, mücadele eden bir transseksüel kadının deneyimlerini anlatıyor. Hayatı boyunca İspanya’daki LGBT hikayesi 1960’lardan günümüze aktarılıyor.

Bir gazetecilik öğrencisi olan Valeria Vegas’ın neden insanların ona kendisine ait olmayan bir adla hitap ettiğini, Cristina’nın başına gelen, ardından “Joselito” adını değiştirip yanlış isimlendirdiğini anlatıyor. 60’ların İspanya’sında acımasız ve şiddetli bir çocuklukta hayatta kalmak için çok farklı zamanlarda doğan ancak Valeria, ikonik Cristina La Veneno’nun hayatı hakkında bir kitap yazmaya karar verir. Dizi aynı zamanda kitle iletişim araçlarının önemi ve alaka düzeyinden, sadece bir saniyede nasıl popülerleştirilebileceğinden veya marjinalleştirilebileceğinden bahsediyor.

Veneno oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, Lola Rodríguez, Isabel Torres, Paca la Piraña, Mariona Terés, Daniela Santiago ve Marcos Sotkovszki gibi isimler yer alıyor.

Lola Rodríguez – Valeria Vegas
Isabel Torres – Cristina Ortiz ‘La Veneno’

Paca la Piraña – Paca ‘La Piraña’
Mariona Terés – Amparo
Daniela Santiago – Cristina Ortiz ‘La Veneno’
Marcos Sotkovszki – Joselito
Goya Toledo – Madre Valeria
Elvira Mínguez – Blanca
Mercedes León – María José Rodríguez
Lara Martorell – Fanny
King Jedet – Cristina Ortiz ‘La Veneno’
Ciro Petrone – Angelo
Guille Márquez – Joselito
Rubén Torrejón – Juanma
Ester Expósito – Machús Osinaga

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.