Waiting for the Barbarians ( Barbarları Beklerken) Film (2020) | Konusu - Oyuncuları - Yorum Güncel

Waiting for the Barbarians ( Barbarları Beklerken) Film (2020) | Konusu – Oyuncuları

03.09.2020
Waiting for the Barbarians ( Barbarları Beklerken) Film (2020) | Konusu – Oyuncuları

Waiting for the Barbarians film konusu, oyuncuları, fragman, trailer, cast, ne zaman çıkacak, full izle, altyazılı izle, türkçe dublaj izle, indir, vizyon tarihi, imdb, ekşi, yorumları, netflix, yorum, 2020 gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edin.

Waiting for the Barbarians Film Hakkında

Başrolünde Johhny Deep, Mark Rylance ile Tenet ve The Batman filminin de başrolünde yer alan Robert Pattinson yer alıyor. Film edebiyat tarihinin unutulmaz romanları arasında yer alan J.M Coetzee’ni aynı isimli kült romanından uyarlandı. 1970’ler Güney Afrika’sının sosyal ve politik yaşamından esintiler taşıyan filmin imdb puanı 5,8.

Başrol oyuncuları ve konusu ile büyük ilgi toplayan film son zamanların en çok merak edilen filmlerinden biri. Drama türündeki sinema filminin senaryosunu J.M Coetzee’nin yaptığı filmin yönetmen koltuğunda ise Birds of Passage, The Wİnd Journeys gibi yapımların da yönetmeni olan Ciro Guerra yapıyor. Ciro Guerra, 2016 yılında Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar’a aday olmuştu.

Waiting for the Barbarians Konusu

Waiting for the Barbarians; imparatorluğu tehdit etmek için harekete geçen, geniş topraklara yayılmış bir imparatorluğun en ucundaki bölgede yaşayan Barbarlar ile onları bastırmak üzere gönderilen Albay ve emrindeki insanların karşı karşıya gelmesini konu alıyor.

Bir imparatorluğun sınır bölgesinde yaşayan bir hakim, emekli olacağı günü beklemektedir. Ancak onun hayatı, Albay Joll’un bölgeye gelip kendisinden bölgede yaşayan barbarların faaliyetlerini raporlamasını istemesiyle bambaşka bir hal alır. Araştırmalara başlayan adam, imparatorluk askerlerinin barbarlara işkence edip onları öldürdüğüne tanık olur. Gördükleri hakimin, imparatorluğa olan sadakatini sorgulamaya başlamasına neden olur.

Waiting for the Barbarians Oyuncuları

Filmin başrolünde Karayip Korsanları, Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Sweeney Tood gibi kült filmlerde yer alan Johhny Depp ile Casuslar Körpüsü, Dunkirk, The Gunman gibi filmlerde rol alan Mark Rylance
yer alıyor. Filmde ayrıca 2020 yılının en çok beklenen filmlerinde rol alan Robert Pattinson’da filmin başrolünde yer alıyor.

Karakterler

Mark Rylance … Magistrate
Johnny Depp – Colonel Joll
Robert Pattinson – Officer Mandel
Gana Bayarsaikhan – The Girl
Greta Scacchi – Mai
David Dencik – Clerk
Sam Reid – Lieutenant
Harry Melling – Garrison Soldier 4
Bill Milner – Garrison Soldier 5

Fragman

Waiting for the Barbarians Ne Zaman Vizyona Girecek?

Başrol oyuncusu ile dikkatleri üzerine çeken ve 1970’li yıllarda Güney Afrika’sının sosyal ve politik yaşamından esintiler taşıyan film izlenmeye değer 2020 filmlerinden biri. İzleyicileri o yıllara alıp götürmeyi vadeden filmde Johhny Deep‘i barbarları yakalamak için halka işkence eden Albay Joll olarak izleyeceğiz.

Robert Pattinson, barbarlarla görüştüğü için ihanetle suçlandıktan sonra Sulh Hâkimi’nin yerine gelen memura hayat verdiği film koronavirüs salgını nedeniyle VOD (Satın al ve izle) platformlarında 7Ağustos tarihinde yayınlanmaya başlamıştı. Türkiye’de Barbarları Beklerken ismi ile vizyona girecek olan film 9 Ekim 2020 tarihinde vizyona girecek.

Yorumları

“nefis!

son zamanların en etkileyeci filmi diyebilirim. gerçek olmaya o kadar yakın ki hareketler, bakışlar, diyologlar ve işlediği konu çok ama çok güzel aktarılmış.

ve adelet kavramının toplum üzerinde ne kadar büyük bir etken olduğunu kafamıza vura vura anlatmış.”

“başrollerinde johnny depp, robert pattinson ve mark rylance olan ciro guerra filmi. dilerim johnny depp beni şaşırtır. robert pattinson güzel bir iş çıkarmışa benziyor. beklemekteyiz.”

“imdb puanını hak etmeyen oldukça başarılı bir film.”

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR