Yağmurluklu Katil Kore'de Canavar Takibi Dizi | Konusu | Netflix

Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi Dizi | Konusu | Netflix

Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi Dizi | Konusu | Netflix

Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi belgesel dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, Ekşi, incelemesi, IMDb puanı, Netflix dizileri, 2.sezon ne zaman, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel Dizi hakkında

22 Ekim 2021‘de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan Netflix orijinali belgesel dizidir. İlk sezonu toplam 3 bölümden oluşan yapım, suç ve tarihi türünde yer alıyor.

Güney Kore’nin başkenti Seul’de çekilen belgesel dizi 2000’lerin başında yaşanan olaylara dayanıyor.

Yağmurluklu Katil Kore’de Canavar Takibi konusu

Belgesel dizinin konusu, 2003’ten 2004’e kadar, bir yıldan kısa bir süre içinde, Yoo Young-chul Seul’ün çeşitli yerlerinde toplam 20 kişiyi öldürdü ve aralarında zengin yaşlı insanlar, masözler ve genç kadınlar da bulunan kurbanları hedef aldı. İşlediği çok sayıda vahşi cinayet, kullandığı acımasız öldürme yöntemleri ve cesetlerin grotesk parçalanması korkunç ve eşi görülmemişti.

2000’lerin başında kurbanlarını çekiçle öldüren Yoo Young-chul, Seul’e korku saldı. Bu belgesel dizisi bu suç makinesinin cinayetlerini konu ediniyor. Mini dizi olarak tasarlanan yapımın orijinal ismi The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea’dır.

  1. Yeni Bir Tür Katil

Zengin kurbanları hedef alan vahşi cinayetler şehri sarmıştır. Olay yerlerinde bulunan ayak izlerinin eşleşmesi, başıboş dolaşan bir seri katilin varlığına işaret eder.

  1. Suç Mahalli

Kayıp seks işçileriyle ilgili bir rapor Yoo Young-chul’un tutuklanmasına yol açar. Şüpheli, sorgulama sırasında suçunu itiraf eder ancak dedektiflerin kafası karışmıştır.

  1. Çekiç İniyor

Yoo’nun kurbanlarının parçalanıp gömülmüş bir şekilde bulunması, davayı medyanın ilgi odağı hâline getirir. Sağlam bir kanıt arayan polis, şüphelinin evini inceler.

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.