Yorkshire Canavarı | The Ripper Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

The Ripper, Yorkshire Canavarı dizi, dizisi, konusu, oyuncuları, fragman, izle, trailer, netflix, altyazılı izle, tony hawk, fat burner, yorum, yorumları, review, 2020, dizi konusu, konu, imdb, ekşi gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da bulabilirsiniz.

08.12.2020
Yorkshire Canavarı | The Ripper Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

The Ripper, Yorkshire Canavarı dizi, dizisi, konusu, oyuncuları, fragman, izle, trailer, netflix, altyazılı izle, tony hawk, fat burner, yorum, yorumları, review, 2020, dizi konusu, konu, imdb, ekşi gibi aramalarınız için yorumguncel.com’da bulabilirsiniz.

Dizi Hakkında

Dönemin en azılı ve en ilginç seri katillerinden biri olan ver gerçek bir hikayeye dayanan Karındeşen Jack’in hikayesinin anlatıldığı mini dizidir. 2019 yılında yayınlanmaya başlayan dizi 16 Aralık tarihinde Netlflix Türkiye platformunda yayınlanmaya başladı.

1975 ve 1980 yılları arasında, Peter Sutcliffe, namı-diğer ‘Yorkshire Canavarı’ İngiltere’nin Kuzey Batı’sında on üç kadını acımasızca öldürdü ve sayısız başka kadına saldırdı. Şimdilerde Netflix’te yayınlanacak olan yeni belgesel dizisi The Ripper’da kurbanlarının üzücü hikayesini ve bu kadar uzun süre yakalanmaktan nasıl kaçtığını anlatıyor.

4 bölümden oluşan mini dizi Karındeşen Jack’in, cinayetlere karışan ve olaylardan etkilenen kıdemli polis memurları, gazeteciler ve aile üyeleriyle yapılan röportajların yanı sıra ilk soruşturmanın yapıldığı zamandan itibaren gerçek hayattan görüntüler içerecek.

Yorkshire Canavarı Konusu

The Ripper yani Yorkshire Canavarı belgesel tadındaki mini dizide kurbanlarının iç organlarını çıkarması ile Karındeşen Jack ismini alan seri katilin hikayesi ele alınıyor.

1970’lerin sonunda Britanya polisi, tüm dünyada Yorkshire Canavarı olarak tanınan seri katili yakalamak için harekete geçse de caninin kimliğini saptamakta bile zorlanır.

Yorkshire Canavarı Oyuncuları

Adını duyduğumuz seri katillerden biri olan Karındeşen Jack’in hikayesinin anlatıldığı belgesel dizide Dane Arnold, Jed Maheu ve Nick Thorburn yer alıyor.

Karakterler

Dane Arnold – Nick
Jed Maheu – Brandon
Nick Thorburn

Fragmanı

Yorkshire Canavarı Yorum

“gerçektir 150 ye yakin hayata kadinini öldürmüstür bi zamanlar.
bizde de kasimpasa canavari vardi mübadili olarak.” otisabi

“türkiye’de “karın deşen jack” olarak bilinen, seri katil, ingiltere’den bi efsane. Ortalıkta, çok zengin bi aileden geldiğine dair bazı söylentiler dolaşan jack’in aynı zamanda doktor olduğu sanılmakta ki şu sebeple; Kurbanlarının hepsi kadın olan jack, kestiği organları o kadar bilerek, estetik ve diğer organlara zarar vermeden, iz bırakmadan kesmiştir ki, bunun için bayağı bilgili olmak gereklidir.” cyrano

“kendine has özel bir bıçağı vardır. neşter kadar keskin değil, ama bir taş kadar kör de değildir. Boyutları bir satır ebadında, görüntüsü ise hançer ve süngü karışımıdır. Öldürürken acı çektirmek ve korku yayabilmek için bu silahı tercih etmiştir. Ölüm çığlığı diye adlandırılan bir ses uydurmuştur ve çığlık atarak insanlara korku salmıştır. Bir de kurbanlarını yere, duvara, ağaca veya eşyalara çivileme huyu vardır.” fatihakinci

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle