Rastgele Yazı

Atiye (The Gift) Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Atiye (The Gift) Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Atiye (The Gift) Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle, Netflix dizileri gibi aramalarınıza yorumguncel.com’dan yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 27 Aralık 2019’da yayınlanmaya başlayan, Hakan Muhafız (The Protector) adlı ilk Türk dizisinin ardından Netflix’in ikinci Türk orjinal içeriğidir. İlk sezonu 8 bölümden oluşan yapımın 2.sezonu da 10 Eylül 2020’de yayınlandı. Toplam 16 bölümden oluşan dizi, Yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlandı. Senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal‘ın kaleme aldığı yapım, İstanbul, Şanlıurfa ve Nevşehir gibi kentlerde çekildi. Dizi IMDb‘de 14 bini aşan kişi tarafından oylandı ve 7,5’lik puana sahip oldu. Dizinin 2.sezon bölümleri içerisinde 7,9’luk puanın altına düşmeyerek de önemli bir başarı gösterdi. Dizinin kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun, Metin Akdülger, Civan Canova, Tim Seyfi gibi isimler yer alıyor. Netflix diziye 3.sezon onayı verdiğini daha önce açıklamıştı.

Atiye (The Gift) konusu

Dizinin konusu, İstanbul’da bir ressam, çıktığı kişisel yolculukta Anadolu’daki arkeolojik bir alana dair evrensel sırları ve bu alanın kendi geçmişiyle ilişkisini ortaya çıkarır. Soyut resimler yapan Atiye’nin yolu, Göbeklitepe’deki kazı sahasında gizemli bir sembol bulan arkeolog Erhan ile kesişir. Aklından çıkaramadığı bir vizyon, düğün hazırlıkları yapan Atiye’yi rahatsız eder. Erhan, Atiye’nin karşısına çıkıp duran kadın hakkında bir ipucu bulur. Zühre’nin kimliği açığa çıkarken Atiye kasten bir örtbas yapıldığından şüphelenir. Erhan, babasını Göbeklitepe’de kör bir kadının ziyaret ettiğini öğrenir. Serdar, Atiye’yi bulmaya çabalarken Erhan kendi ailesine ilişkin bir vizyon görür. Zühre, Atiye’ye görevini ve mistik ortak soylarını açıklar. Zühre, geçmişe yapılan geri dönüşte Atiye ve Erhan ile ilgili kehanetlerini Nazım’a anlatır. Atiye’nin aldığı önemli karar, gerçekliği kaçınılmaz şekilde değiştirir.

Atiye (The Gift) oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun, Metin Akdülger, Civan Canova, Tim Seyfi yer almaktadır.

Beren Saat – Atiye
Mehmet Günsür – Erhan
Metin Akdülger – Ozan

Melisa Şenolsun – Cansu/Elif
Başak Köklükaya – Serap
Civan Canova – Mustafa
Tim Seyfi – Serdar
Meral Çetinkaya – Zühre
Cezmi Baskın – Öner
Fatih Al – Nazım
Hazal Türesan – Hannah
Sibel Melek Arat – Seher
Melisa Akman – Anima

Atiye (The Gift) 3.sezon ne zaman yayınlanacak?

Dizinin 3.sezon çekimleri Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenmişti. Ancak dizinin 2021’in ilk aylarında 3.sezonu ile seyirci ile buluşması bekleniyor.

Dizi fragmanı

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Yapına Yorumlar (3)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*