Bulbbul (Bülbül) Filmi | Konusu | Oyuncuları (Netflix)

25.06.2020
Bulbbul (Bülbül) Filmi | Konusu | Oyuncuları (Netflix)

Bulbbul (Bülbül) Filmi, konusu, oyuncuları, Hangi ülke filmi, Netflix filmleri, karakterleri, İMDb puanı, izlenir mi, izle, fragman, Ekşi Sözlük, yorumları, incelemeleri gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Film hakkında

Film, Anvita Dutt tarafından yazılan ve yönetilen 2020 Hintçe Hintçe doğaüstü drama filmidir. Başrollerinde Tripti Dimri , Avinash Tiwary , Paoli Barajı , Rahul Bose ve Parambrata Chattopadhyay gibi isimlerin yer aldığı film, Anushka Sharma ve Karnesh Sharma tarafından tasarlandı. Türkçe adı ‘Bülbül’ olan film, Netflix filmi olarak 24 Haziran’da izleyici ile buluştu. Kadınları öne çıkaran, Paoli Dam ve Rahul Bose’un yer aldığı bu dönem geriliminin yapımcılığını Anushka Sharma üstlendi.Yönetmenliğini Anvita Dutt’un yaptığı filmi kaleme alan da Anvita Dutt’tur. İmdb’de ilk 2 günde 6,6’lük puan alan film, dikkat çekmeyi başardı.

Bulbbul (Bülbül) konusu

Bir çocuk gelin, büyüyerek hane halkını yöneten gizemli bir kadın hâline gelir. Erkeklerin doğaüstü ölümleri köyünü kırıp geçirirken acı dolu bir geçmişi içinde saklar. Bir adam, kardeşinin çocuk gelini şimdi büyümüş ve terk edilmiş ve atalarının gizemli ölümlerle boğulmuş bulmak için yıllar sonra eve döner.

Bulbbul (Bülbül) oyuncuları ve karakterleri

Tripti Dimri – Bulbul
Rahul Bose-Indranil – Mahendra
Avinash Tiwary – Satya
Parambrata Chattopadhyay – Sudip
Paoli Dam – Binodini
Hemant Bisht – Köylü
Varun Buddhadev – Küçük Satya
Veera Kapur Ee – Pishima
Ruchi Mahajan – Küçük Bulbul

Film Yorumları

bugün izlediğim netflix filmidir.
hindistan’ın bir özeleştirisi olarak izlenebilir.
film 1881 de başlıyor ve 20 yıllık bir süreyi kapsıyor. o dönem var olan çocuk gelinleri, ensest ilişkileri, erkeklerin çok eşliliğini… özetlemek gerekirse çocuğa ve kadına gösterilen şiddeti anlatıyor. yönetmen bu şiddete ancak doğaüstü yollarla karşı çıkabilmiş.

hindistan’da bu olaylar günümüzde de yaşanıyor olabilir mi? sonuçta yakın geçmiş…

filmin adı bülbül ve konuşulan hintçede başka türkçe kelimeler de kulağıma geldi. demek ki bir kültür etkileşimi var.
acaba sadece dil etkileşimi mi olmuş?

(canim boyle istedi – Ekşi Sözlük)

2020 yapımı, 1881’de geçen bir dramı yansıtan netflix hint filmi. bu ülkeye ilginiz varsa, yavaş temposuna karşın mesajı olan, kendine özgü dokuda ancak özellikle geri kalmış toplumlarda da yaşanabilecek olayları işleyen bu yapım içinizi acıtacaktır. maalesef.

tripti dimri’nin ”bülbül” rolünde yer aldığı, yaşıtı ve kayınbiraderi olan ”satya”ya (bkz: avinash tıwary) olan ilgisinin çocuk yaşta evlendirildiği kendisinden neredeyse 20-25 yaş büyük eşi tarafından nasıl cezalandırıldığı; meczup olan bir diğer kayınbiraderi tarafından hasta yatağında uğradığı tecavüz; tedavi için gelen doktorla bir zaman sonra sırdaş olması ve toplumda diğer kadınlara kendisine yapılan kötü muamelenin benzerini uygulayanlara karşı sergilediği tavır , tüm bu olup bitenlerin çevre tarafından ‘cadı’nın yaptığına inanılması… kullanılan renkler ( özellikle tamamen kırmızı tonlarda yansıtılan masalımsı sahneler), dekor, mekan, müzik, kostümler, kafaları oynatarak konuşmalar. kısacası bir hint klasiğini, ritüelleri ile beraber izleyebileceğiniz değişik bir film.

(minnoklokumcuk – Ekşi Sözlük)

Film fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle