Casusluk Sanatı Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Casusluk Sanatı belgesel dizi, konusu, kaç bölüm, kaç sezon, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix Belgeselleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

20.01.2021
Casusluk Sanatı Belgesel Dizi | Konusu | Netflix

Casusluk Sanatı belgesel dizi, konusu, kaç bölüm, kaç sezon, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, Netflix Belgeselleri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel Dizi hakkında

20 Ocak 2021‘de Netflix Türkiye tarafından yayınlanan politik türde belgesel dizidir. Toplam 8 bölümden oluşan belgesel, Casusluk ile ilgili politik ve bilimsel konular üzerine yoğunlaşıyor. Belgesel bölümleri; Gözetim Teknolojileri ve Gökteki Göz, Ölümcül Zehirler,
Sekspiyonaj, Gizli Veri Toplama, Gizli İletişim, Özel Harekat ve Sabotajlar, Şifre Kırıcılar ve İdeal Casusu Bulmak
adlı bölümlere sahip. Belgesel dizinin bölüm süreleri 29 ile 38 dakika arasında değişiklik gösteriyor.

Casusluk Sanatı konusu

Casusluk oyunu, ciddi bir iştir. Bu amaçla geliştirilen aletler ve teknolojiler ise tarih boyunca casusların kendileri kadar önemli olagelmiştir.

Gözetim Teknolojileri ve Gökteki Göz

Casuslukta dinleyebilmek, bilgi alabilmek demektir. Kritik bir öneme sahip olan gizli dinleme yeteneği ise son derece yaratıcı becerileri gerektirir.

Ölümcül Zehirler

Bazı gizli görevlerde hedef bilgi değil, suikasttır. Gizli servisler, düşman olarak görülen kişileri öldürmek için öldürücü zehirleri kullanmıştır.

Sekspiyonaj

Casusluğun ortaya çıkışından bugüne kadar seks ve seksin vaat ettiği olanaklar, ikna ve şantajın günümüzde de kullanılan güçlü araçları olmuştur.

Gizli Veri Toplama

Hassas bilgileri gizlice ele geçirme yöntemleri, bu amaçla kullanılan cihazların giderek daha da küçülmesiyle son derece gelişmiştir.

Gizli İletişim

İstihbarat görevlilerinin kaynaklar tarafından toplanan bilgileri eski usul “zula”lar ve ileri teknoloji ürünü dijital aktarımlar gibi yöntemlerle nasıl aldığını öğrenin.

Özel Harekat ve Sabotajlar

Özel harekât, bunları gerçekleştirebilecek en iyi kişileri gerektirir. Ama modern tarihteki en ünlü görevlerden bazıları, seçkin bir teknolojiye de ihtiyaç duymuştu.

Şifre Kırıcılar

Şifreleme, değerli bilgilerin gizli tutulması için kilit önemde bir araçtır. Ama bazı becerikli beyinler, aşılması imkânsız görünen bazı kodları kırmıştır.

İdeal Casusu Bulmak

Birini kendi ülkesine karşı casusluk yapmaya iten şey nedir? Motivasyonlar değişiklik gösterse de meşhur örneklerin gösterdiği gibi dört kategori altında incelenebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle