Challenger: Son Uçuş Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Challenger: Son Uçuş belgesel dizi, konusu, yaratıcıları, kaç sezon, kaç bölüm, 22.sezon ne zaman, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Challenger: Son Uçuş Dizi | Konusu | Oyuncuları | Netflix

Challenger: Son Uçuş belgesel dizi, konusu, yaratıcıları, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Belgesel Dizi hakkında

Belgesel dizi, 16 Eylül 2020’de Netlix Türkiye tarafından yayınlanmaya başlayan belgesel dizisidir. Toplam 4 bölümden oluşan dizinin orjinal adı, Challenger: The Final Flight . Steven Leckart ve Glen Zipper tarafından tasarlanan yapım, 8 Ocak 1986’da gerçekleşen acı dolu Challenger Uzay Mekiği felaketinin öncesindeki heyecanlı bekleyişi ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Belgesel dizi, IMDB’de 1500’ü aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,0’lık puana sahip oldu. Yapım Netflix’te Top 10’a girmeyi başarırken, eleştirmenler tarafından kurgusu da beğeni topladı.

Challenger: Son Uçuş konusu

Mühendisler, yetkililer ve mürettebatın aileleri, 1986’da gerçekleşen Uzay Mekiği Challenger felaketini ve bunun ardından yaşananları kendi bakış açılarından aktarıyor. Bu belgesel dizisi, 28 Ocak 1986’da gerçekleşen acı dolu Challenger Uzay Mekiği felaketinin öncesindeki heyecanlı bekleyişi ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Yeni uzay mekiği programı, Amerikan halkının ilgisini çeker ve farklı geçmişlerden gelen kararlı astronotları cezbeder. Ancak perde arkasında güvenlik sorunları yaşanır. NASA, halkın ilgisini canlandırmak için öğretmen Christa McAuliffe’i bir mekikte yer alacak ilk sivil olarak seçer. Katı yakıtlı hızlandırıcılardaki sorunlar devam eder. Birkaç ertelemenin ardından mürettebat fırlatmaya hazırlanır. Mühendisler ile NASA yetkilileri ise contalar ve soğuk havada fırlatma konularında gergin tartışmalar yapar. Challenger’ın şoke edici bir şekilde patlaması, mürettebatın ailelerini ve fırlatmayı canlı olarak izleyen milyonları yıkar. Bir araştırma NASA’yı savunma yapmaya zorlar.

Challenger: Son Uçuş oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizide röportajları yer alan isimler;

June Scobee Rodgers
William Harwood
Frederick D. Gregory
John Zarrella
Richard O. Covey
Steve Nesbitt
Allan J. McDonald
Leslie Serna
Barbara Morgan
Lisa Bristol
Marcia Jarvis
Richard Cook
Brian Russell

Dizi fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.