The Last Dance belgesel dizi konusu: Michael Jordan

07.05.2020
The Last Dance belgesel dizi konusu: Michael Jordan

The Last Dance dizi, konusu, oyuncuları, belgesel, kaç bölüm, ne anlatıyor, Michael Jordan, Dennis Rodman, Scottie Pippen, Chicago Bulls, ESPN, İMDB Puanı, hangi gün yayınlanıyor, gibi aramalarınıza yorum güncel’den ulaşabilirsiniz.

The Last Dance ve Michael Jordan

The Last Dance, Michael Jordan’ın başarılarınıo konu alan bir Netflix Belgesel dizi serisi. Netflix’te alıştığımızın aksine haftada bir bölüm yayınlanan belgesel, her hafta basketbol gündeminde önemli bir yer ediniyor. 10 bölümden oluşan belgesel dizi, Michael Jordan’ın sportif başarılarının yanı sıra takım arkadaşları ile yaşadığı, özel hayatına dair detayları da içeriyor. Yayına girdiği haftadan bu yana Türkiye’de de ilgi gören The Last Dance, Netflix’te günde top 10’a girmeyi de başardı. Ayrıca belgesel Jordan’ın yanı sıra Dennis Rodman yaşadığı ilginç anıları anlatması ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

The Last Dance Konusu

1997-98 sezonundan yayınlanmamış görüntülerle dolu bu belgesel dizisi, Michael Jordan’ın kariyerinin ve 1990’lardaki Chicago Bulls’un eksiksiz bir öyküsünü anlatıyor. 10 bölümden oluşan belgesel dizi haftada bir kez olmak üzere Netflix’te yayınlanıyor. Pazar akşamları ABD’de ESPN’de yayınlanmasının ardından Pazartesi günleri Netflix Türkiye’de yayınlanan The Last Dance’in ilk 2 bölümü 6,5 milyon kişinin izlediği açıklanmıştı.

İşte bölümleri ve işlenen konular

1.bölüm

Michael Jordan’ın üniversite ve ilk NBA günleri geriye dönüşlerle anlatılan belgeselde Bulls’un, yaşadığı kriz süreçleri de derinden irdeleniyor. Scottie Pippen, NBA’in en iyi oyuncularından birine dönüşmesinin işlen. Michael’ın kariyerinin başlarında yaşadığı sakatlık, Bulls yönetiminde güvensizlik yaratır.

2.bölüm

Adı sanı olmayan Scottie Pippen, NBA’in en iyi oyuncularından birine dönüşür. Michael’ın kariyerinin başlarında yaşadığı sakatlık, Bulls yönetiminde güvensizlik yaratır.

3.bölüm

Dennis Rodman’ın tavrı ve enerjisi, takımın kazanmasına yardım eder, ama dramayı saha dışına taşır. Bulls, 1980’lerin sonunda Pistons’ı mağlup etmekte zorlanır.

4.bölüm

Phil Jackson’ın benzersiz felsefesi ve tutumu, Bulls’u bir üst seviyeye taşır. Takım sonunda Detroit’i geçmeyi başararak NBA şampiyonu olma fırsatı yakalar.

5.bölüm

Air Jordan ve diğer reklam kampanyaları ile 1992 NBA Finalleri ve Olimpik Rüya Takımındaki başarıları, Michael’ı dünya çapında benzersiz bir kültürel simgeye dönüştürür.

6.bölüm

Aydınlatıcı bir kitap ve kumar alışkanlığının mercek altına alınması, Michael’ın itibarını zedeler. Ama 1993’te Michael üçüncü kez üst üste şampiyon olmaya odaklanır.

The Last Dance 7. 8. 9. ve 10. bölümü ne zaman yayınlanacak?

Belgesel dizinin şimdiye kadar 6 bölümü yayınlandı. Haftada bir yayınlanan belgesel dizinin son 4 bölümünü 2 haftada 2 şer bölüm olarak yayınlanacak. Diğer bölümlerin yayın tarihleri ise şu şekilde:

7.bölüm – 11 Mayıs

8.bölüm – 11 Mayıs

9.bölüm – 18 Mayıs

10.bölüm – 18 Mayıs

The Last Dance oyuncuları / Röportajlar

Michael Jordan
Scottie Pippen
Dennis Rodman
Phil Jackson
Larry Bird
Magic Johnson
Steve Kerr
Barack Obama
Bill Clinton
Jerry Krause
Jerry Reinsdorf
Sidney Moncrief
Joe Kleine
Bill Wennington
JA Adande
Michael Wilbon
John Paxson

YORUMLAR