En çok izlenen Netflix dizileri hangileri? Netflix Açıkladı! - Yorum Güncel

En çok izlenen Netflix dizileri hangileri? Netflix Açıkladı!

31.01.2022
En çok izlenen Netflix dizileri hangileri? Netflix Açıkladı!

En çok izlenen Netflix dizileri, en çok izlenen dizileri ve sezonları 2021, en çok izlenen yabancı diziler, en çok izlenen diziler türk gibi aramalarınıza YOgü Listeler’den yanıt bulabilirsiniz.

En çok izlenen Netflix dizileri hakkında

Yayınlanır yayınlanmaz en çok izlenen dizileri ve sezonlarını merak ettiniz mi hiç? Netflix ilk 28 günü baz alarak en çok izlenen dizileri ve sezonlarını açıkladı. İşte Yayınlanır yayınlanmaz en çok izlenen Netflix dizileri listesi.

En çok izlenen Netflix dizileri listesi

Squid Game’in ilk sezonu, 142 Milyon izlenme ile Netflix’in yayınlandığı ilk 28 gün içinde en çok izlenen TV dizisi oldu.

1- Squid Game (1.sezon)

Güney Kore yapımı dizi yayınlandığı ilk 28 günde o kadar çok izlendi ki Netflix tarihinin en kısa sürede en çok izlenen yapımı olmayı başardı. Güney Kore dizilerinin son dönemde ön plana çıkmasını sağlayan bir yapım olması itibari ile dikkat çeken dizi global anlamda da ikonik görselleri ile popüler oldu. Ülkemizde de etkileri sosyal medya paylaşımlarında sık sık görülmüştü. Başarılı dizinin 2.sezon çalışmaları başladı bile!

2 – Bridgerton (1.sezon)

Yayınlandığı günden itibaren Netflix’in en çok izlenen dizileri arasına girmeyi başardı. Yayınlandığı dönemde Türkiye’de ilgi gören yapımın 2.sezonu da merakla bekleniyor.

3- Lupin

Netflix’in yine bu listeye girmekte hakkı olan yapımlarından biri Lupin. 2. kısım olarak yayınlanan dizi yayınlandığı dönemde top 10 listelerinde zirveden inmedi. Dizinn 3.kısmı merakla bekleniyor.

4- The Witcher (1.sezon)

Netflix’in 2019 yılında ilk sezonu ile yayınlanan iddialı yapımlarından biriydi. DC’nin Superman’i Henry Cavill’i bir dizide oynatmak kolay değildi belki ama Cavill için The Witcher olmak kolay oldu. Dizinin 2.sezonu da ilk sezonu gibi oldukça kayda değer bir başarı elde etti.

5- La Casa de Papel (5.sezon)

Fenomen olmuş bir dizinin final sezonuna kadar böyle izlenmesi her dizinin harcı değil. Ama onlar bunu başardı. Hem de sonradan Netflix orijinali olmuş bir İspanyol dizisi olarak.

6- Sex Life

Derinlikli bir dizi miydi derseniz o kadar da derinlikli diyemeyiz. Sanırız işlediği konusu itibari ile ilgi çekmiş bir dizi kendisi. Listede yer alması da bundan diye düşünüyoruz.

7- Stranger Things – (3.sezon)

Netflix’in fenomen orijinal dizilerinden biridir kendileri. Öyle ki her sezonu kendine has ve iyi. İnsanı 80’lere ışınlarken, işlenen konu ile de çocukluğumuzdaki çizgi filmleri izlerken yaşadığımız maceraperest duygularımızı şaha kaldırıyor. Bu dizi bir harika dostum diyoruz ve listede olmasına da seviniyoruz.

8- Maid

2021 yılının son aylarında yayınlanan bir dram dizisi. Listeye genel olarak baktığınızda çok fazla dram ağırlıklı içeriğin olmadığını görürsünüz. Ancak Maid bu algıyı kırmayı başaran dizilerden biri olmayı başardı. Hem de çok kısa sürede.

9- La Casa de Papel (4.sezon)

Önce iptal edilmiş finalini bile yapamamış bir İspanyol dizisi Netflix ile dünyaya açıldı ve bir fenomen haline geldi. Bu anlattığımız La Casa de Papel’in hikayesidir. İlk 2 sezonunun ardından Netflix orijinali olarak devam eden dizi 5.sezonu ile ekranlara veda etti. Spinn offları ile devam edeceğini öğrendiğimiz dizinin 4.sezonu en çok izlenenler arasında yer almıştı.

10- Tiger King – (1.sezon)

Bu listede yer alması şaşırtan ama ilk yayınlandığı dönemde de Netflix’i kasıp kavuran yapımlar arasına girmeyi başardı. Aslında bir belgesel dizi ama bu listeye girmeyi başaracak kadar izlendi. 2.sezonu Kasım 2021’de yayınlandı ancak ilk sezonki kadar ilgi çekemedi.

Bu içeriği oyla!
[Total: 1 Average: 5]
YORUMLAR