Gomorrah Dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon ne zaman?

Gomorrah Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, 5.sezon ne zaman, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

01.09.2020
Gomorrah Dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon ne zaman?

Gomorrah Dizi, (Gomorra – La serie) konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, 5.sezon ne zaman, IMDb puanı, incelemesi, yorumları, Ekşi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 6 Mayıs 2014’de Sky Atlantic tarafından yayınlanmaya başlayan İtalyan Suç, Drama dizisidir. 2008’de aynı adlı filmden esinlenen dizi, 2014’ün ardından 2016, 2017 ve 2019 yıllarında yayınlanan sezonları ile toplam 4 sezon ve 48 bölümden oluşmaktadır. Gomorra: La serie adı ile de bilinen yapım, Roberto Saviano tarafından 2006 yılında aynı isimle çıkan kitabından esinlenerek Televizyona uyarlandı. Bölümleri 43 ila 58 dakika arasında değişen yapım Türkiye’de Blutv tarafından yayınlanıyor. Dizi IMDb’de 27 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,7’lik puana sahip oldu. Dizinin kadrosunda Salvatore Esposito, Marco D’Amore, Cristiana Dell’Anna, Fortunato Cerlino, Ivana Lotito ve Fabio De Caro gibi isimler yer alıyor. Dizi geniş bir yönetmen kadrosu ile çekilirken, geniş bir senaryo ekibi tarafından kaleme alınıyor. Dizinin 5.sezonu ile devam edeceği ifade ediliyor ancak yeni sezonun ne zaman çıkacağı ile ilgili bir tarih paylaşılmış değil.

Gomorrah konusu

Dizinin konusu, 2010’larda Napoli’de geçen dizi, Pietro Savastano’nun başını çektiği Secondigliano’nun Savastano Camorra klanının bir üyesi olan Ciro Di Marzio’yu takip ediyor. Pietro tutuklandığında, rakipleriyle ve klanın “eski muhafızları” ile oğlu Gennaro Savastano’nun başkanlığındaki “genç muhafızlar” arasında bir iç güç mücadelesi başlar. Ciro ve Gennaro, Napoli’nin yeraltı dünyasında dolaşırken, sonunda kendi aileleriyle ve çeşitli suç gruplarıyla yaptıkları çeşitli ittifaklarla anlaşmazlık içinde bulurlar. Napolili bir suç örgütü olan Camorra’nın iç yüzü, mafya babası Pietro Savastano’nun 30 yaşlarındaki sağ kolu olan Ciro’nun gözünden anlatılıyor. Uyuşturucu satışı başta olmak üzere her türlü yasa dışı faaliyet tamamen onların kontrolündedir. Fakat Don Pietro’nun yaşlandığı, gücünün artık azaldığı düşünülmekte ve bu da beraberinde Savastanolar için gün geçtikçe daha da büyüyen var olma mücadelesini getirmektedir.

Gomorrah Dizi oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, Salvatore Esposito, Marco D’Amore, Cristiana Dell’Anna, Fortunato Cerlino, Ivana Lotito ve Fabio De Caro gibi isimler yer almaktadır.

Salvatore Esposito – Genny Savastano
Marco D’Amore – Ciro Di Marzio
Cristiana Dell’Anna – Patrizia
Fortunato Cerlino – Pietro Savastano
Ivana Lotito – Azzurra Avitabile
Fabio De Caro – Malammore
Cristina Donadio – Annalisa ‘Scianel’ Magliocca
Christian Giroso – O’ Cardillo
Giovanni Buselli – Capastorta

Arturo Muselli – Enzo ‘Sangue Blu’
Alessandro Palladino – O’ Belle’ Bbuono
Roberto Oliveri – Ronni
Riccardo Ciccarelli – Nicola
Carmine Monaco – O’ Track
Lino Musella – Rosario O’ Nano
Francesco Capriello – A’ Golia
Marco Palvetti – Salvatore Conte
Salvatore Vacca – O’ Flipper
Francesco Verde – Domenico
Gaetano Amato – O’ Ghepardo
Livio Cori – O’ Selfi

Gomorrah 5.sezon ne zaman yayınlanacak?

Dizinin 5.sezonu ile devam etmesi beklenirken, ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz netleşmiş bir tarih yok.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

canlı tv izle