Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir? Kitapları, Dizileri - Yorum Güncel

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir? Kitapları, Dizileri

Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, kitapları, hayatı, kariyeri, biyografisi, dizileri, dizisi çekilen kitapları, kitap sırası, randevu, kitap seti, madalyonun içi, yaşı, nereli, eserleri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

01.04.2021
Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir? Kitapları, Dizileri

Gülseren Budayıcıoğlu kimdir, kitapları, hayatı, kariyeri, biyografisi, dizileri, dizisi çekilen kitapları, kitap sırası, randevu, kitap seti, madalyonun içi, yaşı, nereli, eserleri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir?

Gülseren Budayıcıoğlu 1947 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 1968’de TRT’nin spikerlik sınavına girerek TRT’de kadrolu spiker olarak çalışmaya başladı. Bir yandan da öğrencilik hayatına devam ederek 1972 yılında Tıp fakültesinden mezun oldu. 1973 yılına Aydın Budayıcıoğlu ile evlendi ve bu evlilikten iki çocuğu oldu. Eşini 2007 yılında kaybetti. 1977 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları dalında uzmanlık aldı.

Kariyeri

İlk olarak 1965 yılında TRT Ankara radyosunda çalışmaya başladı, daha sonra 1968 yılında TRT televizyonu kurulunca TRT televizyonunda kadrolu spiker olarak görev yapmaya başladı. 1972 yılında üniversiteden mezun olunca Ankara Üniversitesi’nde asistan olarak çalışmaya başladı. Daha sonra doktorasını tamamlamak için TRT’deki görevinden istifa etti. Ankara Üniversitesi’ndeki asistanlık görevine son verilince de TRT’ye geri döndü ve İnsan ve Dünyası isimli programı sundu.

1977 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlasa da 5 yıl sonra bu görevinden ayrıldı. 1982 yılından 2005 yılına kadar Ankara’da serbest hekim olarak çalıştı. 2005 yılında hayalini gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk özel psikiyatri merkezi olan Madalyon Psikiyatri Merkezi’ni Ankara’da kurdu. Daha sonra 2013 yılında İstanbul’da da aynı isimle bir şubesini açtı. Aynı zamanda yazarlık yapmaya başlayan Budayıcıoğlu, 2004 yılında Madalyonun İçi isimli gerçek hikâyelerden oluşan psikoterapik romanını yayımladı. 2020 yılında TV8’de yayınlanmaya başlayan Kırmızı Oda dizisi ve TRT 1’de yayınlanmaya başlayan Masumlar Apartmanı dizisi bu kitaptan uyarlandı. 2011 yılında Hayata Dön isimli üçüncü kitabını çıkardı ve 2017 yılında Star Tv’de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisi de bu kitaptan uyarlandı.

2019 yılında yayımladığı Camdaki Kız romanı yine aynı yıl içinde senaryolaştırılarak TV8’de Doğduğun Ev Kaderindir dizisi olarak yayınlanmaya başladı. Yine Camdaki Kız kitabının uyarlaması olan Camdaki Kız dizisi 7 Nisan 2021 tarihinde Kanal D ekranında yayınlanmaya başlayacak. Bunun yanında Budayıcıoğlu, yakın zamanda Kırmızı Pelerin isimli kitabını okuyucuları ile buluşturacak.

Gülseren Budayıcıoğlu Yaşı | Kaç Yaşında?

74

Gülseren Budayıcıoğlu Nereli?

Ankara

Instagram Hesabı

@drgbudayicioglu

Masumlar Apartmanı Dizi | Konusu | Oyuncuları | TRT1

Kitapları

-Madalyonun İçi (2004)

-Günahın Üç Rengi: Madalyonun Öteki Yüzü (2008)

-Hayata Dön (2011)

-Kral Kaybederse (2015)

-Kral Teo Kitabı (2018)

-Camdaki Kız (2019)

Dizisi çekilen kitapları

-İstanbullu Gelin (Hayata Dön kitabı)

-Doğduğun Ev Kaderindir (Camdaki Kız kitabı)

-Kırmızı Oda (Madalyonun İçi kitabı)

Masumlar Apartmanı (Madalyonun İçi kitabı)

Camdaki Kız (Camdaki Kız kitabı)

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.