Hücre 211 Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Hücre 211 film, Celda 211, konusu, oyuncuları, filmi konusu, imdb, ekşi, altyazılı izle, fragman, yorumlar, yorumları, karakterleri, hangi ülkenin, izle, TRT 2 gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

11.06.2021
Hücre 211 Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Hücre 211 film, Celda 211, konusu, oyuncuları, filmi konusu, imdb, ekşi, altyazılı izle, fragman, yorumlar, yorumları, karakterleri, hangi ülkenin, izle, TRT 2 gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Film Hakkında

Daniel Monzón’un yönetmen koltuğuna oturduğu 2009 yıl yapımı hapisene filmidir. Başrolünde daha önce Ölüm Uykusu, Gözlerimi de Al gibi yapımlarda izlediğimiz Luis Tosar ve Alberto Ammann gibi isimlerin yer aldığı film 2010 Goya Ödülleri’nde birçok ödül kazanmıştır. Senaryosunu Jorge Guerricaechevarría ve Daniel Monzón‘un birlikte kaleme aldığı yapım aksiyon, macera ve suç türündedir. Bir hapishane isyanının farklı taraflarında bulunan iki adamın hikayesini ele alıyor.

İspanyol yapımı olan filmin orijinal adı Celda 211 iken film toplamda 1 saat 53 dakikadan oluşuyor. Filmin imdb puanı ise 7,6‘dır.

Hücre 211 Filmi konusu

Juan gardiyan olmak üzeredir. İşe bir gün erken gelir. İki meslektaşı ona hapishaneyi gezdirirken, birdenbire tavandan düşen bir parçanın çarpmasıyla bayılır. Gardiyanlar onu ayıltmak için 211 numaralı boş hücreye götürür. Juan bilinci kapalı halde hücrede yatarken hapishanede bir ayaklanma patlak verir. Ayıldığında güç bir durumla karşı karşıyadır: Hayatta kalmak için mahkûm rolü oynamak zorundadır.

Hücre 211 Filmi Oyuncuları

Filmin başrolünde Luis Tosar, Alberto Ammann, Antonio Resines ve Manuel Morón gibi oyuncular yer alıyor.

Karakterleri

Luis Tosar – Malamadre
Alberto Ammann – Juan Oliver
Antonio Resines – José Utrilla
Manuel Morón – Ernesto Almansa
Carlos Bardem – Apache
Marta Etura – Elena
Luis Zahera – Releches
Fernando Soto – Armando Nieto
Vicente Romero – Tachuela
Manolo Solo – Director cárcel
Patxi Bisquert – Jon Arteaga ‘Potolo’
Josean Bengoetxea – Antxon Elorza ‘El Profesor’
Anartz Zuazua – Asier Urruticoechea ‘El Txiqui’
Miguel Martín – Pincho
Félix Cubero – Germán
David Selvas – Ernesto Dueñas

Fragman

Ödülleri

En İyi Erkek Oyuncu – Luis Tosar
En iyi Kadın Oyuncu – Marta Etura
Gelecek Vaadeden En İyi Erkek Oyuncu – Alberto Ammann
En İyi Yönetmen – Daniel Monzón
En İyi Kurgu Ödülü
En iyi Ses Ödülü

Hücre 211 Filmi Yorumları

  1. uluslararası istanbul film festivali’nin sinemada insan hakları yarışması bölümünde gösterilecek olan film.
  • isikokunem

filmin başrolündeki alberto ammann onur saylak ve ahmet rıfat şungar karışımı bir insan evladıdır. karizması pek yerindedir. film de alemin en iyi hapishane filmlerinden biridir. son birkaç sahnesi gereksiz gibi sanki ama yönetmene saygımız sonsuz tabii. velhasıl, izlenmeli.

  • farenjit

hanım evlatlarına göre bir film değildir. kırk yıllık kan ve vahşet izleyicisi gorehound kişisi bendenizi bile daha dakika bir gol bir ürpertip yüzümü ekrandan çevirmeme vesile olmuştur.
az ve öz kanlı sahneleri olağan üstü süper kotarılmış ve olabildiğince gerçekçidir. izlenesi bir filmdir.

  • sierra leone

filmi tanımlamak için tek bir kelime aradığımda şunu buldum: anarşik. kesinlikle görülmeli. insan hakları yarışmasındaki filmlerin hepsini izleyemedim ama izlediklerimin içinde celda 211 en iyisiydi. ödüllendirilir ise çok sevinirim.

  • sessiz harfler

bu filmin yönetmeni monzón, gerçek oyuncularla sokaktaki adamı karıştırarak ayaklanmayı inandırıcı ve korkutucu bir şekilde çekebilmek ve daha gerçekçi bir belgesel havası yakalamak istemiş, bunun için de hem bir set kullanmak yerine filmi gerçek bir hapisanede (zamora) çekmiş, hem de figüran rollerde gerçek mahkumları kullanmış. gerçekten de hapishanenin duvarları, köşebaşları ve hücrelerinin kendi dilleri var sanki, sürekli konuşuyorlar. mahkumlar da vücutları dövme dolu safi kastan oluşan adamlar değil, gerçek tutuklular.

  • balgam

Ölü Ekmeği Film | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.