Law & Order Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Law & Order dizi, konusu, yaratıcıları, kaç sezon, kaç bölüm, 22.sezon ne zaman, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

23.09.2020
Law & Order Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Law & Order dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 13 Eylül 1990’da Amerikan televizyon kanallarından biri olan NBC’de yayınlanmaya başlayan, suç drama dizisidir. 1990 yılından 2010 yılına kadar 20 yıl devam eden dizi, kült olmayı başarmıştır. Toplam 21 sezon ve 456 bölümden oluşan dizi, 24 Mayıs 2010’da yayınlanan final bölümü ile ekranlara veda etti. Dick Wolf tarafından tasarlanan dizinin Law & Order: Special Victims Unit, Law & Order: Criminal Intent, Crime & Punishment, Law & Order: Trial by Jury adlarında 4 farklı spin off dizisi ortaya çıkmıştır. 2008’den bu yana dizi, Amerikan televizyonlarında en uzun süre gösterimde kalan dizi unvanını elinde bulunduruyor. Dizinin kadrosunda S. Epatha Merkerson, Sam Waterston, Jerry Orbach, Steven Hill, Jesse L. Martin ve Leslie Hendrix gibi isimler yer alıyor. Dizi, IMDb‘de 31 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 7,7’lik puana sahip oldu. Dizi Law & Order: Special Victims Unit adlı spin off dizisi ile devam ediyor ve 21. sezonu ile 2020 yılında yayınlandı. Dizinin 22.sezonu ise 12 Kasım 2020’de yayınlanmaya başlayacağı açıklandı.

Law & Order konusu

New York kentinde geçen dizi bir grup savcı ve polis görevlilerinin meslek yaşamlarını konu almaktadır. New York Polis Departmanı’nda kurulan özel bir ekip, cinsel saldırı suçlarını araştırmaya başlar. Bu işe kendilerini adamış dedektiflerden kurulu bu ekip, insanlık dışı suçların peşini bırakmamaya kararlıdır. Bir suçu (genellikle bir cinayet) takip eder, genellikle güncel manşetlerden, iki ayrı noktadan, polis soruşturmasından ve mahkemedeki kovuşturmadan uyarlanır.

Law & Order oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda, S. Epatha Merkerson, Sam Waterston, Jerry Orbach, Steven Hill, Jesse L. Martin ve Leslie Hendrix gibi isimler yer alıyor.

S. Epatha Merkerson – Lieutenant Anita Van Buren
Sam Waterston – E.A.D.A. Jack McCoy
Jerry Orbach – Detective Lennie Briscoe
Steven Hill – D.A. Adam Schiff
Jesse L. Martin – Detective Ed Green
Leslie Hendrix – Dr. Elizabeth Rodgers
Fred Thompson – D.A. Arthur Branch
Chris Noth – Detective Mike Logan
Benjamin Bratt – Detective Rey Curtis
Michael Moriarty – E.A.D.A. Ben Stone
Carolyn McCormick – Dr. Elizabeth Olivet
Elisabeth Röhm – A.D.A. Serena Southerlyn
Alana De La Garza – A.D.A. Connie Rubirosa
Angie Harmon – A.D.A. Abbie Carmichael

Law & Order Yorumları

avukatli diziler superdir. polisiye diziler de superdir, o halde yarim saati polisli yarim saati de avukatli bir dizi yapalim dusuncesiyle tasarlanmis amerikada bilmem kac senedir oynayan bagimlilik yaratan dizi.

jean pardaillan – Ekşi Sözlük

bolumlerinde bugun unlu olan pek cok oyuncuya yer vermis dizidir. julia roberts, the practice’in jimmy’si michael badalucco, whole nine yards’da ve jack and jill’de de oynamis amanda peet, aklima gelen birkac kisidir.

kalamiti ceyn – Ekşi Sözlük

psiklojik çökertme taktikleri işlenmekte olan “ci – criminal intend” serisi de ekranlara duhul etmiş olan amerikan polisiye dizisi

  • brg – Ekşi Sözlük

bir suçun işlendikten hemen sonrasından başlayan, 1 saatlik dilim içerisine araştırma, delil, zanlı ilişkisinden dava sürecinin sonuna kadar kurgusu çok iyi tasarlanarak aktarılan yapımdır.tnt de bu sıralar eski sezonları gösterilmektedir.

  • molly s lips – Ekşi Sözlük

Law & Order 22.sezonu ne zaman yayınlanacak?

Dizinin Special Victims Unit adıyla bilnen spin off dizisinin yeni sezonu 12 Kasım 2020’de yayınlanacak.

Dizi fragmanı

YORUMLAR

canlı tv izle