Lucifer Dizi | Konusu - Oyuncuları - 5.Sezon - Yorum Güncel

Lucifer Dizi | Konusu – Oyuncuları – 5.Sezon

26.06.2020
Lucifer Dizi | Konusu – Oyuncuları – 5.Sezon

Lucifer dizi konusu ne soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Lucifer dizi konusu, oyuncuları, Tom Ellis, Morningstar, 1.sezon, 2.sezon, 3.sezon, 4.sezon, 5.sezon, 6.sezon, ne demek, müzikleri, karakterleri, melekler, yorum, yorumları, ekşi, imdb, sezon ne zaman gibi sorularınız için yorumguncel.com’u takip etmeyi unutmayın.

Neil Gaiman tarafından 1988 yılında yaratılan dizi, 2016 yılında ilk kez diziye uyarlandı. Amerika’nın en prestijli kanallarından biri olan FOX kanalında izleyiciyle buluşan dizi, ilk sezonundaki 13 bölümüyle büyük bir başarı elde edince dizinin 2. ve 3. sezonu da kısa sürede onaylandı. Ancak dizinin reytingleri düşmesi gerekçesi ile devam etmeyeceği açıklanınca sosyal medyada büyük tepki gördü. Ardından diziye online dizi izleme sitesi Netflix sahip çıktı ve dizinin 4.sezonu Netflix platformunda devam etti.

Dizinin yeniden 5.sezon ile final sezonu olacağı konuşuldu. Tom Ellis ile anlaşamayan yapımcılar sonunda aktörü ikna etmeyi başardı ve dizinin 6.sezonu ile veda etmesine karar verildi.

Dizinin imdb puanı ise 8,6

Lucifer Konusu

Esrarengiz karakter Lucifer’in hayatı ne yazık ki planladığı gibi gitmez ve barının önünde işlenen bir cinayet neticesinde kendini kriminal olayların içinde bulur. Bunun yanında Lucifer’in geri dönmesi için uğraşan babası yani tanrı ve kardeşleri diğer taraftan uğraşmaya devam etmektedir. Lucifer, Tanrı’nın en gözde meleği iken babasına yani tanrıya karşı savaş açar. Bu savaş sonucunda Lucifer’ın cezası da Cehennemin Efendisi olmaktır. Uzunca süre cezasını çeken Lucifer cehennemde dünyadaki kötüleri cezalandırmaktan sıkılır ve Cehennemden kaçarak dünyaya gider. Dünya’da Amerika-Los Angeles’da yaşamaya başlayan Lucifer ihtişamı ve çekiciliği ile dünyada sefa sürmektedir. Tanrı tarafından gönderilen abisi Amenadiel, kardeşi Lucifer’ı geri götürmek ile görevlendirilir. Bir yandan Lucifer ilk görüşte aşık olacağı kadın Chloe Decker ile karşılaşır. Decker dizide cinayet davalarını çözen bir dedektiftir. Chloe’ye yakın olmak için özel güçleri ile insanları konuşturarak cinayet davalarına yardım etmeye başlar. Ancak tek sorun Lucifer, sadece Chloe’nin yanında bir ölümlüye dönüşmektedir. Esrarengiz karakter Lucifer’in hayatı ne yazık ki planladığı gibi gitmez ve barının önünde işlenen bir cinayet neticesinde kendini kriminal olayların içinde bulur. Bunun yanında Lucifer’in geri dönmesi için uğraşan babası yani tanrı ve kardeşleri diğer taraftan uğraşmaya devam etmektedir.

Lucifer Oyuncuları – Karakterler

Dizinin başrolünde Lucifer Morningstar rolü ile Tom Ellis yer alıyor. Ona cehennemden arkadaşı olan Mazikeen olarak Lesley-Ann Brandt ve dedektif Chloe Decker rolü ile Lauren German eşlik ediyor.

Dizide ayrıca Rachael Harris (Linda), D.B. Woodside (Amenadiel), Kevin Alejandro (Dan Espinoza) ve Tricia Helfer (Charlotte) gibi isimler de yer alıyor.

5.Sezon Ne Zaman?

Dizinin 5.sezonu için uzun zamandır bekleyen sevenleri Lucifer 5.sezon ne zaman sorularını aratmaya başladı. Neflix platformunda yayınlanacak olan dizinin yayın tarihi 21 Ağustos olarak belirtildi.

Lucifer Yorumları

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR