Tom Ellis Kimdir?|Lucifer Dizisi ile Şeytan’ı Sevdiren Adam - Yorum Güncel

Tom Ellis Kimdir?|Lucifer Dizisi ile Şeytan’ı Sevdiren Adam

24.12.2019
Tom Ellis Kimdir?|Lucifer Dizisi ile Şeytan’ı Sevdiren Adam

Lucifer dizisinin başrolü kimdir soruları arama motorlarında sıkça aranıyor. Tom Ellis kimdir? kaç yaşında, yaşı, eşi, çocuğu, boyu, kızı, kilosu filmler ve tv şovları, Doctor Who, Lucifer, Merlin dizileri, Nora Ellis kimdir? gibi sorularınızın yanıtı yorumguncel.com’da

Fox ve Netflix’in Lucifer dizisi yayınladığı günden bu yana büyük ilgi görmeye başladı. Bunun sebebi dizinin konusunun ilgi çekici olmasının yanı sıra kuşkusuz ki İngiliz aksanı ile büyüleyen yakışıklı oyuncusu Tom Ellis. Gelin Tom Ellis’i daha yakından tanıyalım.

Tom Ellis Kimdir?

Tom Ellis 17 Kasım 1978’de Cardiff, Galler, Britanya’da dünyaya geldi. Tam adı Thomas John Ellis’tir. Anne ve babası muhafazakar bir Hristiyan olan Ellis’in kardeşi ise bir rahibedir.

Kariyeri

Birçok dizi ve filmde yer alan başarılı oyuncu Tom Ellis’in oyunculuktaki ilk deneyimi 2001 yılında başladı. İlk kez İngiliz yapımı televizyon dizisi The Life and Adventures of Nicholas Nickleby’ adlı filmde John Browdie karakterini canlandırdı. Ancak onun dikkat çeken bir oyuncu olması sanılanın aksine biraz uzun sürdü. Asıl ününe kavuştuğu yapım 2014 yılında yayınlanmaya başlayan Rush isimli dizideki Doctor William P. Rush rolüdür.

Tom Ellis ve Lucifer Morningstar Rolü

Rush dizisindeki başarısının ardından Ellis FOX’un yeni ve çok tartışmaya sebep olan dizisi Lucifer’da Lucifer Morningstar karakterine hayat verdi. Birçok yerde dizinin konusunun yanı sıra dizinin başarısını Tom Ellis’in oyunculuğuna bağlıyor. Lucifer dizisinde hayran kitlesini daha da arttıran Ellis daha da popüler hale geldi.

Dizi yayınlanmaya başladığı ilk dönemde Hristiyanlık dinine zarar verebileceği gerekçesi ile birçok şikayet aldı. Ancak dizisinin hayran kitlesi çoktan oluşmuştu bile.  3sezonun ardından FOX reyting sebebiyle dizinin yeni sezonu için onay vermedi. Ardından dizinin hayranları Twitter üzerinden Lucifer’ı Kurtar hashtagi ile bir kampanya başlattı. Ardından Netflix dizinin yapımcıları ile 4 ve 5. Sezonu için anlaşma sağladı.

*Lucifer 4.Sezon (Dizi) İnceleme (Netflix)

**Şeytan Dünya’ya İnerse? Lucifer (Dizi) İnceleme

Lucifer dizisinin yanı sıra Ellis, Doctor Who (3.sezon) , Harley Street ve Merlin (3.sezon) gibi dizilerde de yer almıştır.

Tom Ellis Özel Hayatı –Evli mi? –Eşi

Tom Ellis kendisi gibi oyuncu olan Estelle Morgan ile ilişki yaşamış ve bu ilişkisinden Nora Ellis isimli bir kızı dünyaya gelmiş ancak çiftin ilişkisi devam etmemiştir. Ardından yine oyuncu Tamzin Outwaite ile 2006 yılında dünya evine giren Ellis’in bu evliliğinden Florence Elsie Ellis ve Marnie Mae Ellis isimli iki kız çocuğu var. Ancak çift 2014 yılında ayrılma kararı aldı.

2019 yılında 2. Kez dünya evine giren Ellis yine kendisi gibi oyuncu Meaghan Oppenheimer ile dünya evine girdi.

Tom Ellis Yaşı

1978 doğumlu yakışıklı oyuncu 41 yaşındadır.

Tom Ellis Boyu

1,91

İnstagram ve Twitter Hesabı

@officialtomellis

@tomellis17

Dizileri

2004– Messiah – Dr Philip Ryder

         Midsomer Murders- Lee Smeeton

2005– Love Soup- Mike

          Waking The Dead- Harry Taylor (5. sezon / 7,8 bölüm)

2006-07- Suburban Shootout- P.C. Haines

           Pulling- Sam

2007– The Catherine Tate Show- Sam Speed

          Doctor Who- Tom Milligan  (3. sezon / 13.bölüm)

2008– The Passion -Phillip

             – Harley Street- Dr Ross Jarvis

        – Trial & Retribution -Nick Fisher

2009– Monday Monday- Steven McColl

          Miranda- Gary Preston

2010– Accused- Neil McGray

         – Merlin- Cenred

2011– The Fades – Mark

2012– Once Upon a Time- Robin Hood

        – Silent Witness -Pere Jacob

2013– Gothica- Victor Frankenstein

2014– Rush- Dr William P. Rush

2015– 2020 Lucifer- Lucifer Morningstar

YORUMLAR