Person of Interest Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Person of Interest dizi, konusu, yaratıcıları, kaç sezon, kaç bölüm, 22.sezon ne zaman, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

23.09.2020
85
Person of Interest Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları

Person of Interest dizi, konusu, yaratıcıları, kaç sezon, kaç bölüm, 22.sezon ne zaman, Netflix dizileri, yorumları, incelemesi, fragmanı, izle gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 22 Eylül 2011’de Amerikan Televizyon kanalı CBS tarafından yayınlanmaya başlayan yapımdır. Toplam 5 sezon 103 bölümden oluşan dizi, 21 Haziran 2016’da yayınlanan son bölümü ile ekranlara veda etti. Her bölümü 40 ila 45 dakika arasında değişen yapım, Jonathan Nolan ve J.J. Abrams tarafından tasarlandı. Gerilim, Suç, Polise türündeki dizi, gizemli milyarder Harold Finch (Michael Emerson) tarafından işe alınan, eski CIA ajanı John Reese’in (Jim Caviezel) New York’ta şiddetli suçları önlemesine odaklanıyor. 4.sezonunun ardından reytingleri düşen dizi, haftada iki bölüm olarak yayınlanarak 5.sezon sonunda final yapmıştır. Dizinin kadrosunda Jim Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Henson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi ve Brett Cullen gibi isimler yer alıyor. Dizi IMDb‘de 140 bini aşkın kişi tarafından oylandı ve 8,4’lük puana sahip oldu.

Person of Interest konusu

Dizinin konusu, 13 Ocak 2001’de Harold Finch (Michael Emerson) ve iş arkadaşı Nathan Ingram (Brett Cullen), her insanı kameralarla izleyip dinleyerek önceden planlanmış terör saldırılarını tespit edebilen bir yapay zeka sistemi inşa ederler. Bu sistem Harold Finch tarafından Makine olarak adlandırır. Makine, saldırıları ilgili ve ilgisiz olarak ikiye ayırır. İlgili, hükümete karşı olan tehdit, ilgisiz olanlar ise sivil halka karşı tehdit olarak gruplandırılmıştır. Makine bu kişilerin sadece sosyal güvenlik numaralarını şifreli bir şekilde gönderir, numaralar gönderildikten sonra bu kişi veya kişilerin suçlu veya kurban oldukları belli değildir. Sadece Makine bu kişilerin izlenmesi gerektiğini bildirir. Sistem tamamlandığında Nathan Ingram Tarafından ABD Hükümetine 1 Dolara satılır.

Person of Interest oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Jim Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Henson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi ve Brett Cullen gibi isimler yer alıyor.

Jim Caviezel – John Reese
Kevin Chapman – Lionel Fusco
Michael Emerson – Harold Finch
Amy Acker – Root
Taraji P. Henson – Joss Carter
Sarah Shahi – Sameen Shaw
John Nolan – John Greer
Enrico Colantoni – Carl Elias
Robert John Burke – Officer Patrick Simmons
Al Sapienza – Detective Raymond Terney
Boris McGiver – Hersh

Person of Interest Yorumları

değeri pek fazla bilinmemiş,harika bir dizidir ve pek çok ders verir.örneğin finch’in makineye satranç öğretmesi gibi.

  • poison bottle – Ekşi Sözlük

her biri on bölümden oluşan beş sezon şeklinde hbo tarafından çekilse nasıl olurdu diye düşünmeden duramadığım muazzam dizi.

  • steve jablonsky – Ekşi Sözlük

2020 de hala dev genç, cüce ihtiyar oyunları oynayan 2010 doğumluların beğenmediği dizi. burada bu diziyi övenler neyi övdüğünü sayfalarca yazmış ama okuyacak kapasite nerede…

  • justin mcleod – Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR