Roadkill Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları (BBC) - Yorum Güncel

Roadkill Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları (BBC)

Roadkill dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, trailer, IMDb Puanı, 2.sezon ne zaman, BBC Dizileri 2020, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

15.12.2020
Roadkill Dizi | Konusu | Oyuncuları | Yorumları (BBC)

Roadkill dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, trailer, IMDb Puanı, 2.sezon ne zaman, BBC Dizileri 2020, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

18 Ekim 2020‘de BBC one tarafından yayınlanan İngiliz yapımı mini dizidir. Dizi 8 Kasım 2020’de yayınlanan bölümü ile yayın maratonunu tamamladı. Toplam 4 bölümden oluşan dizinin bölümleri 1 saatlik süreden oluşuyor. Yönetmenliğini Michael Keillor‘in üstlendiği yapımın senaryosunu David Hare kaleme aldı. House dizisi ile dünya çapında üne kavuşan Hugh Laurie‘nin başrolünde yer aldığı yapımın oyuncu kadrosunda Helen McCrory, Pippa Bennett-Warner, Millie Brady, Ophelia Lovibond, Shalom Brune-Franklin ve Iain De Caestecker gibi isimler yer alıyor. Politik dram ve gerilim türünde yer alan yapımın İngiltere’de Muhafazakar Parti genel başkanı ve aynı zamanda günümüzde İngiltere Başbakanı olan Boris Johnson‘un hikayesinden esinlendiği düşünülüyor. Dizi IMDb‘de 3 bine yakın kez oylandı ve 6,8‘lik puana sahip oldu.

Roadkill konusu

Dizinin konusu, Muhafazakar parti devlet bakanı Peter’ın kamusal ve özel hayatı dağılıyor gibi görünmekte, daha doğrusu düşmanları tarafından yakından izlenmektedir. Kendisiyle ilgili bazı gerçeklerin açığa çıkmasından dolayı suçluluk ya da pişmanlık duygularını kapatan Peter, çevresindeki düşmanları tarafından yıkılmak istendiği bu süreçte kendi planını devreye sokar, zafer ve yıkım arasındaki ince çizgide ustalıkla yürür. Ancak olaylar, hem bireysel hem de ülke için geçmişi geride bırakmanın ne kadar zor olduğunu gözler önüne serer.

Roadkill oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Hugh Laurie, Helen McCrory, Pippa Bennett-Warner, Millie Brady, Ophelia Lovibond, Shalom Brune-Franklin ve Iain De Caestecker gibi isimler yer alıyor.

Hugh Laurie – Peter Laurence
Helen McCrory – Dawn Ellison
Pippa Bennett-Warner – Rochelle Madeley
Millie Brady – Lily Laurence
Ophelia Lovibond – Susan Laurence
Shalom Brune-Franklin – Rose Dietl
Iain De Caestecker – Duncan Knock
Sarah Greene – Charmian Pepper
Saskia Reeves – Helen Laurence
Patricia Hodge – Lady Roche
Olivia Vinall – Julia Blythe
Sidse Babett Knudsen – Madeleine Halle
Danny Ashok – Luke Strand
Gbemisola Ikumelo – Steff Frost
Emma Cunniffe – Sydney
Caroline Lee-Johnson – Bella Gayle
Natalie Dew – Alisha Burman
Anna Francolini – HJ Keane

Dizi yorumları

”Kişisel ahlak ve siyasi güç arasındaki ilişkiyi araştıran bir gerilim. Hugh Laurie bu kurgusal rolü mutlak bir inançla oynayacak inanılmaz bir aktör. Bu ustalıklı şekilde zeki ve eğlenceli diziyi BBC One ekranlarına getirmek için David Hare ve The Forge ile bir kez daha çalışıyor olmak büyük bir onur.”

  • BBC Drama Yöneticisi Piers Wenger

içinde bulunduğumuz siyasi süreci/yapıyı tertemiz düşünen ilk sezonu 4 bölüm sürmüş iyi dizi.

  • torikaeshi / Ekşi Sözlük

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.