Tenet Film (2020) Yorum | Sosyal Medya Tepkileri

03.09.2020
Tenet Film (2020) Yorum | Sosyal Medya Tepkileri

Tenet yorum, ekşi, inceleme, yorumları, konusu, oyuncuları, fragman, incelemeleri, timeline, açıklama, imdb puanı, eleştiri, rotten tomatoes, rewievs, film izle 2020, altyazılı izle, film makinası, hd film izle gibi aramalarınız için yorumguncel.com’u takip edebilirsiniz.

Tenet İnceleme

2020 yılının en çok adını duyduğumuz Christopher Nolan filmi Tenet defalarca vizyon tarihinin ertelenmesinina ardından sonunda vizyondaki yerini aldı. Başrollerinde John David Washington ve DC’nin yeni Batman’i Robert Pattinson‘un yer aldığı film imdb puanı 8.0 oldu.

Ülkemizde vizyona girdiği ilk hafta koronavirüs önlemlerine rağmen 53 milyon dolar hasılat yapan film beklentileri karşıladı gibi gözüküyor. Ancak filmin izleyenleri tarafından anlaşılması için yalnızca bir kez yetmememiş olacak ki filmle ilgili timeline (zaman akışı) açıklaması yayınlandı. Şimdi dilerseniz önce aksiyon ve bilikurgu filmi olan Christopher Nolan filmi Tenet’in önce eleştiri ve yorumlarına film eleştirmenleri ve siteleri tarafından gelen yorumlara ardından da Tenet yorumları ve sosyal medya tepkilerine göz atalım.

Tenet Film Eleştiri – İnceleme

Filmin yayınlanmasından çok kısa bir süre önce film ile ilgili ilk eleştiriler de yayınlanmaya başlamıştı. Sinema eleştirmenlerinin genel anlamıyla çok olumlu yorumlar yapmadığını gördüğümüz Tenet filmine gelen yorum ve eleştiriler şu şekilde oldu;

The Guardian, Tenet’a 5 üzerinden 2 yıldız verirken filmin başından sonuna kadar yavan bir sunuma ve ezberci bir senaryoya sahip olduğunu belirtti.

BBC’nin 3 yıldız eleştirisinde ise Tenet için “fazla gürültülü, abartılı ve saçma sapan bir ucuz kurgu” ifadeleri kullanıldı.

Time Out’tan Phil de Semylen ise yine filme 3 yıldız vermiş ve Tenet’ın görsel anlamda çok iyi ancak özünde ruhsuz bir film olduğunu belirtti.

The New York Times, Variety ve IGN’in eleştirmenlerinin ise filme 4 yıldız verdiğini görüyoruz. Burada da Tenet’ın iyi bir seyir zevki sunduğu ancak kesinlikle bir başyapıt olmadığı yönünde görüşler var.

Tenet’ı çok beğenen eleştirmenler de yok değil. Filme 5 yıldız veren The Telegraph “Zamanı-büken müthiş bir aksiyon filmi” ifadelerini kullanmış ve Tenet’ın sinemalara geri dönüş için kusursuz bir yapım olduğunu söylemiş. Collin ayrıca Tenet’ın yine karışık bir senaryoya sahip olduğunu ve tam olarak anlayabilmek için birden fazla kez izlemek gerektiğini söyledi.

Tenet için en bilinen film eleştiri platformlarından gelen puanlar ise şöyle;

Nolan’ın yeni filmi Tenet’ın eleştirileri yayınlandı: Tam Boyutta Gör
Christopher Nolan’ın merakla beklenen yeni filmi Tenet nihayet önümüzdeki sinemaseverlerle buluşuyor. Filmin yayınlanmasına çok kısa bir süre kalmasıyla birlikte ilk eleştiriler de yayınlanmaya başlandı. Sinema eleştirmenlerinin genel anlamıyla çok olumlu yorumlar yapmadığını görüyoruz.

The Guardian, Tenet’a 5 üzerinden 2 yıldız verirken filmin başından sonuna kadar yavan bir sunuma ve ezberci bir senaryoya sahip olduğunu belirtmiş. BBC’nin 3 yıldız eleştirisinde ise Tenet için “fazla gürültülü, abartılı ve saçma sapan bir ucuz kurgu” ifadeleri kullanıldığını görüyoruz. Time Out’tan Phil de Semylen ise yine 3 yıldız vermiş ve Tenet’ın görsel anlamda çok iyi ancak özünde ruhsuz bir film olduğunu belirtmiş.

Tenet filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, ne zaman vizyona girecek, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumgüncel'den yanıt bulabilirsiniz.
Tenet filmi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, yorumları, incelemesi, ne zaman vizyona girecek, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorumgüncel’den yanıt bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir Nolan’ın yeni filmi Tenet gişelere hızlı girdi: Beklenmedik başarı
The New York Times, Variety ve IGN’in eleştirmenlerinin ise filme 4 yıldız verdiğini görüyoruz. Burada da Tenet’ın iyi bir seyir zevki sunduğu ancak kesinlikle bir başyapıt olmadığı yönünde görüşler var.

Tenet’ı çok beğenen eleştirmenler de yok değil. Filme 5 yıldız veren The Telegraph’tan Robbie Collin, “zamanı-büken müthiş bir aksiyon filmi” ifadelerini kullanmış ve Tenet’ın sinemalara geri dönüş için kusursuz bir yapım olduğunu söylemiş. Collin ayrıca Tenet’ın yine karışık bir senaryoya sahip olduğunu ve tam olarak anlayabilmek için birden fazla kez izlemek gerektiğini söylüyor.

Tenet’ı Christopher Nolan’ın diğer filmleriyle karşılaştırdığımızda ise eleştirilerin aslında gayet normal olduğunu görüyoruz. Tenet şu anda Rottan Tomatoes da %88, Metacritic de ise 71 puana sahip. Nolan’ın çok sevilen diğer filmleri Interstellar ve The Prestige’den daha iyi, Inception ile hemen hemen aynı puanlar.

%88 Rotten Tomatoes / %71 Metacritic
Total Film – 100
The Telegraph – 100
The Globe and Mail – 88
IGN – 80
The New York Times – 80
Variety – 80
Empire – 80
SlashFilm – 75
The Hollywood Reporter – 70
Screen Daily – 70
Los Angeles Times – 70
The Wrap – 65
TimeOut – 60
BBC – 60
The Irish Times – 60
Indiewire – 42
The Guardian – 40

Tenet Film Yorumları | Sosyal Medya Tepkileri

https://twitter.com/filmleremercek/status/1300432989701255169?s=20
https://twitter.com/bkncarter/status/1300515410589163520?s=20
https://twitter.com/omercensi_/status/1300812586146029574?s=20
https://twitter.com/cashtoyukari/status/1300107962996973569?s=20
https://twitter.com/Ruhivarlik/status/1300067335613681664?s=20

Tenet Film Ekşi Yorumları

“nolan’ın geleceğe dönüş filmlerini kendi tarzında yorumladığı film. film baştan sona dünyayı kurtarma konulu filmlerin klişelerne boğulmuş. filmin ilk yarısında çok sıkıldım, ilk yarıya puanım 5. gerçi filmi beyoğlu sinemasında izledim, filme ara verilmedi , iyice daraldım. film ikinci yarısında biraz toparladı, puanım 7. genel ortalaması 6’lık bir film. denzel washington’ın oğlunun oyunculuğu da çok vasattı.” ytrers

“çok zorlama bir yapım.

4/10″ ichimaera

“john davıd washıngton: alacakaranlık bir dünyada yaşıyoruz…
robert pattınson: baba, allah’ın adını verdim twilight’ı alacakaranlığı falan karıştırma. ben o simli vampir imajını yıkabilmek için aylarca bir deniz fenerinde willem dafoe’nun osuruklarıyla boğuştum!”

“bu christopher nolan, bir david lynch olmuş da bizim mi haberimiz yok? baştan sona anlaşılmamak üzere çekilmiş bir film, boşuna gitmeyin. üstüne üstlük ses konusunu acayip abartmış nolan, resmen rahatsız ediyor kulakları. 5/10 veriyorum o da verilen emeğe ve harcanan bütçeye yoksa oylamaya bile dahil etmezdim.” not prosaic

“christopher nolan’ın christopher nolan’ı bitirdiği film olmuştur.
dunkirk ile başlayan düşüş tenet ile dibe çakılarak sonuçlanmış; bunca yıldır severek ve takdir ederk izlediğim, batman üçlemesi, the prestige, inception, interstellar gibi baş yapıtlar ortaya koymuş zeka küpü adam sonunda kendi ayağına sıkmıştır.” rawkon

YORUMLAR

canlı tv izle