The Looming Tower Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon - Yorum Güncel

The Looming Tower Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon

The Looming Tower dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, 2.sezon ne zaman, yorumları, incelemesi, cast, fragmanı, izle, kaç sezon, kaç bölüm gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

11.08.2020
The Looming Tower Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon

The Looming Tower dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, İMDb puanı, 2.sezon ne zaman, yorumları, incelemesi, cast, fragmanı, izle, kaç sezon, kaç bölüm gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, 28 Şubast 2018’de Dijital yayın platformu hulu tv tarafından yayınlandı. Mini dizi olarak tasarlanan yapım toplam 10 bölümden oluşuyor. İMDb‘de 8 bini aşkın kişi tarafından oylanan yapım 8,0’lık performansa sahip oldu. Tarihi drama türündeki yapımın kadrosunda, Jeff Daniels, Tahar Rahim, Wrenn Schmidt, Bill Camp, Louis Cancelmi, Virginia Kull, Ella Rae Peck, Sullivan Jones, Michael Stuhlbarg, ve Peter Sarsgaard gibi isimler yer alıyor. Dizi, Lawrence Wright’ın aynı adlı 2006 basımı kitabından uyarlandı. Dizi Dan Futterman, Alex Gibney ve Lawrence Wright tarafından tasarlandı. Her bölümü 46-51 dakika arasında değişen yapım, 18 Nisan 2018’de yayınlanan 10. bölümü ile ekran macerasını tamamladı.

The Looming Tower konusu

Lawrence Wright’ın kaleme aldığı Pulitzer ödüllü aynı adlı romandan uyarlanan dizide, 1990’lı yılların sonunda giderek artan Usame Bin Ladin ve El Kaide tehdidinin izleri araştırılıyor. Bu dönemde yaşanan FBI ve CIA rekabetinin 11 Eylül saldırısı üzerindeki etkisi konu ediliyor. FBI’ın New York’taki terörle mücade timi I-49 ile CIA’in Washington’daki terör timi Alec Station’da çalışan ajanların hikayelerini takip ediyor.

The Looming Tower oyuncuları ve karakterleri (cast)

Dizinin kadrosunda Jeff Daniels, Tahar Rahim, Wrenn Schmidt, Bill Camp, Louis Cancelmi, Virginia Kull, Ella Rae Peck, Sullivan Jones, Michael Stuhlbarg, ve Peter Sarsgaard gibi isimler yer alıyor.

Jeff Daniels – John O’Neill
Tahar Rahim- Ali Soufan
Wrenn Schmidt – Diane Marsh
Bill Camp – Robert Chesney
Louis Cancelmi – Vince Stuart
Virginia Kull – Kathy Shaughnessy
Ella Rae Peck – Heather
Sullivan Jones – Floyd Bennet
Michael Stuhlbarg – Richard Clarke
Peter Sarsgaard – Martin Schmidt
Annie Parisse – Liz
Jamie Neumann – Toni-Ann Marino

The Looming Tower 2.sezon ne zaman?

Yapım, Mini dizi olarak tasarlandı ve 10 bölümlüktü. 2018 Nisan ayında yayınlanan son bölünmü ile ekranlara veda etti.

Dizi fragmanı

Yorumları

ılk bolumuyle “izlenebilir” diziler kategorisine soktugum dizi.aslinda gayet iyi bir konusu var. ılk bolum icin diger unsurlar da guzeldi.11 eylul saldirilari oncesi terorle mucadeleyi anlatan bir dizi. fbi ve cia arasindaki algi farklarini da gosteriyor yer yer.

  • Ekşi Sözlük – akil taker mind fucker

11 eylül’e giden süreçte abd’deki istihbarat teşkilatları arasındaki iletişimsizliği ve rekabeti anlatan the looming tower çok iyi işlenmiş bir dizi.

  • Ekşi Sözlük – Alfaneox

“the looming tower” ifadesi nisa suresinin 78. ayetindeki bir kısmından gelir. burada: “nerede olursanız olun, isterseniz korunaklı kalelerde olun ölüm gelip sizi bulacaktır” şeklindeki kısmın ingilizcesi olan “wherever you are, death will find you, even in the looming tower”‘dan gelmektedir. usame bin ladin’in 11 eylül saldırıları ile ilgili olan gruba yönelik bir videosunda geçtiği söylenir.

  • Ekşi Sözlük – Buck Rogers
YORUMLAR