The Umbrella Academy Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman?

26.06.2020
The Umbrella Academy Dizi | Konusu | Oyuncuları | 2.sezon ne zaman?

The Umbrella Academy Dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, kaç sezon, kaç bölüm, yorumları, ekşi, incelemesi, Vanya kim, Luther kim, değerlendirmesi, Klaus kim, 2.sezon ne zaman, İMDb puanı, Netflix dizileri, fragmanı, izle, gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

Dizi, ilk olarak 15 Şubat 2019’da Netflix’te yayınlandı. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizi, Kara Mizah, Dram, Bilim Kurgu ve Süper Kahraman hikayesini barındıran senaryosu ile kısa sürede kendine has bir seyirci kitlesi edinmeyi başardı. İlk sezonu İMDb’de 7,9′luk bir puan almayı başaran dizinin başrollerinde Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman gibi isimler yer alıyor. Dizi, 2. sezonu ile Netflix’e geri dönmeye hazırlanıyor. Steve Blackman ve Jeremy Slater tarafından yaratılan dizi, ABD yapımı ansambl diziler arasında son dönemlerde dikkat çekmeyi başaran yapımlardan biri olarak görülüyor.

The Umbrella Academy konusu

1 Ekim 1989 yılında dünyanın çeşitli yerlerinde, hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen bazı kadınlardan ardı ardına süper güçleri olan 43 bebek dünyaya gelir. Bu bebeklerin bir kısmı terk edilir, bir kısmı ise ölür. Zengin, çılgın girişimci Sir Reginald Hargreeves, çocuklardan başarabildiği kadarını bulup evlat edinmeye karar verir ve 7 bebeği evlat edinir ve bu çocukları “Şemsiye Akademisi” adını verdiği okulda çok sıkı bir şekilde yetiştirir.Bu çocuklar Luther, Diego, Allison, Klaus, 5 numara (tek adı), Ben ve Vanya’dır. Babalarının ölümüyle yeniden bir araya gelen sıra dışı yeteneklere sahip kardeşler, şaşırtıcı aile sırlarını ve insanlığı bekleyen yakın bir tehdidi açığa çıkarır.

The Umbrella Academy oyuncuları ve karakterleri

Ellen Page- Vanya Hargreeves
Tom Hopper- Luther Hargreeves
David Castañeda – Diego Hargreeves
Emmy Raver-Lampman – Allison Hargreeves
Robert Sheehan – Klaus Hargreeves
Aidan Gallagher – Number Five
Justin H. Min – Ben Hargreeves
Mary J. Blige – Cha-Cha
Cameron Britton – Hazel
Adam Godley – Pogo
Colm Feore – Sir Reginald Hargreeves
Ritu Arya – Lila Pitts
Sheila McCarthy – Agnes
Jordan Claire Robbins – Grace
John Magaro – Leonard Peabody

Dizi fragmanı

The Umbrella Academy 2.sezon ne zaman?

Dizi, 2.sezonu ile 31 Temmuz’da Netflix‘te yayınlanacak. İlk sezonu ile beğeni toplayan dizinin tanıtım fragmanı da daha önce yayınlanmıştı.

Dizi Yorumları

bana daha önce izlediğim bir filmi hatırlattı hatta sanki aynısıymış gibi. ve o kadar bariz oluyor ki olaylar ben dizinin başında anlayabiliyordum. özel güçleri olmayan birini akademiye alıyorlar ve bakıyorlar. ve bakanlar da daha önce akademiye girmek isteyen hiç bir gücü olmayan bir çocuğu herkesin önünde aşağılayan insanlar. belki konu daha iyi işlenebilirdi ama x-men tarzı ya da heroes tarzı dizi bulamadığımdan izledim.

  • pharmacist 01 – ekşi sözlük

senaryosundan çok karakterlerini sevdiğim dizi.

klaus hargreeves ve five hargreeves favori karakterlerim. ikinci sezon muhtemelen dizi genç halleriyle devam edecek -öyle olacak diye tahmin ediyorum- klaus’u çok güzel giyinen robert’ı az görecek olmak üzüyor ama five zaten genç bedende olduğu için onu görmeye devam edeceğim için mutluyum.

  • zehraaclkk – ekşi sözlük

sonu pokemona bağlayan diziler arasında yer almıştır. tebrikler

  • willforsaken – ekşi sözlük
YORUMLAR

canlı tv izle