Emmy Ödülleri 2022 adayları ve kazananları - Yorum Güncel

Emmy Ödülleri 2022 adayları ve kazananları

13.09.2022
Emmy Ödülleri 2022 adayları ve kazananları

Emmy Ödülleri 2022 ne zaman, Emmy Ödülleri 2022 adayları, Emmy adayları 2022, Emmy Awards 2022, Emmy Ödülleri sahipleri belli oldu mu, Emmy Ödülleri 2022 kazananlar, 74. emmy ödülleri, gibi aramalarınıza YOGÜ Listeler’den yanıt bulabilirsiniz.

Emmy Ödülleri 2022 öne çıkanlar

  1. Emmy Ödülleri Los Angeles’ta gerçekleşen bir törenle sahiplerini buldu.

Drama dalında erkek oyuncu ödülü Squid Game’in Güney Koreli yıldızı Lee Jung-jae’nin olurken Apple TV+ dizisi Ted Lasso da gecenin kazananları arasında yer aldı. Dizi ikinci yıl üst üste en iyi komedi ödülünü hanesine yazdı.

Ön plana çıkan yapımlar arasında bulunan 20 adaylıklı mini dizi The White Lotus, geceden 5 ödülle ayrıldı.

Emmy Ödülleri 2022 adayları

İşte Emmy 2022 ödüllerinde dallar, adaylar ve kazananlar.. (Kazanan isimler kırmızı ile belirtilmiştir)

EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ

  • “Abbott Elementary”
  • “Barry”
  • “Curb Your Enthusiasm”
  • “Hacks”
  • “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • “Only Murders in the Building”
  • “Ted Lasso”
  • “What We Do in the Shadows”

EN İYİ DRAMA DİZİSİ

  • “Better Call Saul”
  • “Euphoria”
  • “Ozark”
  • “Severance”
  • “Squid Game”
  • “Stranger Things”
  • “Succession”
  • “Yellowjackets”

EN İYİ MİNİ DİZİ

  • “Dopesick”
  • “The Dropout”
  • “Inventing Anna”
  • “Pam & Tommy”
  • “The White Lotus”

KOMEDİ DİZİSİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Quinta Brunson, “Abbott Elementary”
  • Kaley Cuoco, “The Flight Attendant”
  • Elle Fanning, “The Great”
  • Issa Rae, “Insecure”
  • Jean Smart, “Hacks”

KOMEDİ DİZİSİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Donald Glover, “Atlanta”
  • Bill Hader, “Barry”
  • Nicholas Hoult, “The Great”
  • Steve Martin, “Only Murders in the Building”
  • Martin Short, “Only Murders in the Building”
  • Jason Sudeikis, “Ted Lasso”

KOMEDİ DİZİSİNDE EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Alex Borstein, “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Hannah Einbinder, “Hacks”
  • Janelle James, “Abbott Elementary”
  • Sheryl Lee Ralph, “Abbott Elementary”
  • Kate McKinnon, “Saturday Night Live”
  • Sarah Niles, “Ted Lasso”
  • Juno Temple, “Ted Lasso”
  • Hannah Waddingham, “Ted Lasso”

KOMEDİ DİZİSİNDE EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Anthony Carrigan, “Barry”
  • Brett Goldstein, “Ted Lasso”
  • Tyler James Williams, “Abbott Elementary”
  • Toheeb Jimoh, “Ted Lasso”
  • Nick Mohammed, “Ted Lasso”
  • Tony Shalhoub, “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Henry Winkler, “Barry”
  • Bowen Yang, “Saturday Night Live”

KOMEDİ DİZİSİNDE EN İYİ SENARYO

  • Lucia Aniello, Paul W. Downs and Jen Statsky, “Hacks” (“The One, the Only”)
  • Quinta Brunson, “Abbott Elementary” (“Pilot”)
  • Bill Hader and Alec Berg, “Barry” (“starting now”)
  • Alec Berg and Duffy Boudreau, “Barry” (“710N”)
  • Steve Martin and John Hoffman, “Only Murders in the Building” (“True Crime”)
  • Jane Becker, “Ted Lasso” (“No Weddings And A Funeral”)
  • Sarah Naftalis, “What We Do In The Shadows” (“The Casino”)
  • Stefani Robinson, “What We Do In The Shadows” (“The Wellness Center”)

KOMEDİ DİZİSİNDE EN İYİ YÖNETMENLİK

  • Lucia Aniello, “Hacks” (“There Will Be Blood”)
  • Jamie Babbit, “Only Murders in the Building” (“True Crime”)
  • Cherien Dabis, “Only Murders in the Building” (“The Boy From 6B”)
  • Mary Lou Belli, “The Ms. Pat Show” (“Baby Daddy Groundhog Day”)
  • MJ Delaney, “Ted Lasso” (“No Weddings and a Funeral”)
  • Bill Hader, “Barry” (“710N”)
  • Hiro Murai, “Atlanta” (“New Jazz”)

DRAMA DİZİSİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Jodie Comer, “Killing Eve”
  • Laura Linney, “Ozark”
  • Melanie Lynskey, “Yellowjackets”
  • Sandra Oh, “Killing Eve”
  • Reese Witherspoon, “The Morning Show”
  • Zendaya, “Euphoria”

DRAMA DİZİSİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Jason Bateman, “Ozark”
  • Brian Cox, “Succession”
  • Lee Jung-jae, “Squid Game”
  • Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
  • Adam Scott, “Severance
  • Jeremy Strong, “Succession

DRAMA DİZİSİNDE EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Patricia Arquette, “Severance”
  • Julia Garner, “Ozark”
  • Jung Ho-yeon, “Squid Game”
  • Christina Ricci, “Yellowjackets”
  • Rhea Seehorn, “Better Call Saul”
  • J. Smith-Cameron, “Succession”
  • Sarah Snook, “Succession”
  • Sydney Sweeney, “Euphoria”

DRAMA DİZİSİNDE EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Nicholas Braun, “Succession”
  • Billy Crudup, “The Morning Show”
  • Kieran Culkin, “Succession”
  • Park Hae-soo, “Squid Game”
  • Matthew Macfadyen, “Succession”
  • John Turturro, “Severance”
  • Christopher Walken, “Severance”
  • Oh Yeong-su, “Squid Game”

DRAMA DİZİSİNDE EN İYİ SENARYO

  • Jesse Armstrong, “Succession” (“All the Bells Say”)
  • Dan Erickson, “Severance” (“The We We Are”)
  • Hwang Dong-hyuk, “Squid Game” (“One Lucky Day”)
  • Ashley Lyle and Bart Nickerson, “Yellowjackets” (“Pilot”)
  • Jonathan Lisco, Ashley Lyle and Bart Nickerson, “Yellowjackets” (“F Sharp”)
  • Chris Mundy, “Ozark” (“A Hard Way to Go”)
  • Thomas Schnauz, “Better Call Saul” (“Plan and Execution”)

DRAMA DİZİSİNDE EN İYİ YÖNETMENLİK

  • Jason Bateman, “Ozark” (“A Hard Way to Go”)
  • Hwang Dong-hyuk, “Squid Game” (“Red Light, Green Light”)
  • Karyn Kusama, “Yellowjackets” (“Pilot”)
  • Mark Mylod, “Succession” (“All the Bells Say”)
  • Cathy Yan, “Succession” (“The Disruption”)
  • Lorene Scafaria, “Succession” (“Too Much Birthday”)
  • Ben Stiller, “Severance” (“The We We Are”)

MİNİ DİZİ VEYA TELEVİZYON FİLMİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Toni Collette, “The Staircase”
  • Julia Garner, “Inventing Anna”
  • Lily James, “Pam & Tommy”
  • Sarah Paulson, “Impeachment”
  • Margaret Qualley, “Maid”
  • Amanda Seyfried, “The Dropout”

MİNİ DİZİ VEYA TELEVİZYON FİLMİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Colin Firth, “The Staircase”
  • Andrew Garfield, “Under the Banner of Heaven”
  • Oscar Isaac, “Scenes from a Marriage”
  • Michael Keaton, “Dopesick”
  • Himesh Patel, “Station Eleven”
  • Sebastian Stan, “Pam & Tommy”

MİNİ DİZİ VEYA TELEVİZYON FİLMİNDE EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Connie Britton, “The White Lotus”
  • Jennifer Coolidge, “The White Lotus”
  • Alexandra Daddario, “The White Lotus”
  • Kaitlyn Dever, “Dopesick”
  • Natasha Rothwell, “The White Lotus”
  • Sydney Sweeney, “The White Lotus”
  • Mare Winningham, “Dopesick”

MİNİ DİZİ VEYA TELEVİZYON FİLMİNDE EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • Murray Bartlett, “The White Lotus”
  • Jake Lacy, “The White Lotus”
  • Will Poulter, “Dopesick”
  • Seth Rogen, “Pam & Tommy”
  • Peter Sarsgaard, “Dopesick”
  • Michael Stuhlbarg, “Dopesick”
  • Steve Zahn, “The White Lotus”

MİNİ DİZİ VEYA TELEVİZYON FİLMİNDE EN İYİ SENARYO

  • Elizabeth Meriwether, “The Dropout”
  • Sarah Burgess, “Impeachment: American Crime Story”
  • Molly Smith Metzler, “Maid”
  • Patrick Somerville, “Station Eleven”
  • Danny Strong, “Dopesick”
  • Mike White, “The White Lotus”

MİNİ DİZİ VEYA TELEVİZYON FİLMİNDE EN İYİ YÖNETMENLİK

  • Hiro Murai, “Station Eleven”
  • Michael Showalter, “The Dropout”
  • Francesca Gregorini, “The Dropout”
  • Danny Strong, “Dopesick”
  • John Wells, “Maid”
  • Mike White, “The White Lotus”
Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.