Mavera Dizi | Konusu | Oyuncuları | TRT 1 Dizileri

Mavera dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Ekşi yorumları, TRT Dizileri, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Mavera Dizi | Konusu | Oyuncuları | TRT 1 Dizileri

Mavera dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, Ekşi yorumları, TRT Dizileri, IMDb puanı, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

12 Nisan 2021‘de TRT 1 ekranlarında Ramazan ayı boyunca yayınlanacak olan yeni yerli dizidir. Haftaiçi her gün yayınlanacak olan dizi Doğan Ümit Kara‘nın yönetmenliğinde çekildi. Dizinin oyuncu kadrosu ise oldukça geniş. Dizide Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Tansel Öngel, Sinan Tuzcu, Hasan Küçükçetin, Ferit Kaya, Adrian Can, Evren Erler, Mehmet Korhan Fırat, Nusret Çetinel, Erdem Ergüney, Nur Berfin Çiroğlu, Dilara Yeşilyaprak, Recep Usta, Sedat Mert, Muharrem Özcan, Demircan Kaçel, Handan Yıldırım, Haydar Köyel, Atilla Öner, Arben Akış, Volkan Uygun, Alper Türedi, Şükran Karanlık, Alkan Kızılırmak ve Zara gibi isimler boy gösterecek. Dizinin haftaiçi her gün 23.45’te seyirci ile buluşacağı yayıncı TRT 1 tarafından açıklandı. Dizinin 12 Mayıs’ta yayın maratonunu tamamlayacağı açıklanırken dizinin yapımını ise Es Film, yapımcılığını Yusuf Esenkal üstleniyor.

Mavera konusu

Dizinin konusu, Yusuf Hemedani tarafından Bağdat’a gönderilen Yesevi’nin Bağdat’ta verdiği dirlik ve beraberliğin mücadelesini ele alıyor. Mutasavvıf ve şair Ahmed Yesevi ile Alperenlerin destansı hikayesinin anlatılacağı dizide Türkistanlı dört garip dervişin efsanesi işlenecek. Başlarında da Hâce Ahmed Yesevi… Hâce Ahmed Yesevi’nin hayatını anlatan “Mavera”

Mavera oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Tansel Öngel, Sinan Tuzcu, Hasan Küçükçetin, Ferit Kaya, Adrian Can gibi isimler yer alıyor.

Korel Cezayirli,
Görkem Sevindik,
Tansel Öngel,
Sinan Tuzcu,
Hasan Küçükçetin,
Ferit Kaya,
Adrian Can,
Evren Erler,
Mehmet Korhan Fırat,
Nusret Çetinel,
Erdem Ergüney,
Nur Berfin Çiroğlu,
Dilara Yeşilyaprak,
Recep Usta,
Sedat Mert,
Muharrem Özcan,
Demircan Kaçel,
Handan Yıldırım,
Haydar Köyel,
Atilla Öner,
Arben Akış,
Volkan Uygun,
Alper Türedi,
Şükran Karanlık,
Alkan Kızılırmak
Zara

Mavera 1.bölüm ne zaman yayınlanacak?

Dizi 12 Nisan 2021 tarihinde saat 23.45’te TRT 1 tarafından yayınlanacak.

Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.