Line of Duty Dizi | Konusu | Oyuncuları | 6.sezon - Yorum Güncel

Line of Duty Dizi | Konusu | Oyuncuları | 6.sezon

Line of Duty dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, hangi ülke dizisi, 6.sezon olacak mı, BBC dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

18.12.2020
Line of Duty Dizi | Konusu | Oyuncuları | 6.sezon

Line of Duty dizi, konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, yorumları, incelemesi, IMDb puanı, hangi ülke dizisi, 6.sezon olacak mı, BBC dizileri, fragmanı, izle gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

26 Haziran 2012′de BBC Two tarafından yayınlanmaya başlayan İngiliz yapımı dizidir. Toplam 5 sezon ve 35 bölümden oluşan dizi, Birleşik Krallık’ta bir dönemin en popüler yapımlarından biri oldu. Jed Mercurio tarafından tasarlanan dizinin senaryosunu da Jed Mercurio kaleme aldı. Bir çok yönetmen ile çekimleri yapılan dizinin oyuncu kadrosunda Adrian Dunbar, Martin Compston, Vicky McClure, Craig Parkinson, Aiysha Hart ve Maya Sondhi gibi isimler yer alıyor. İngiltere’nin Belfast ve Birmingham kentlerinde çekilen dizi, 2019 yılında yayın hayatını tamamlamıştı. Ancak dizi yapımcıları dizinin 6.sezonu ile 2021 yılında geri döneceğini açıkladı. IMDb’de 32 bini aşkın kişi tarafından oylanan yapım 8,7 gibi dikkate değer bir puana sahip olmuştu. Dizi Türkiye’de Netflix‘ten izlenebiliyor.

Line of Duty konusu

Dizinin konusu, Komiser Yardımcısı Steve Arnott ve Dedektif Kate Fleming, başarılı ve popüler bir polis memuru hakkındaki bir yolsuzluk iddiasına yönelik soruşturmayı yönetiyor. Yolsuzlukla Mücadele Birimi’nde çalışan Steve Arnott, hedefindeki Dedektif Tony Gates hakkındaki gerçeği gün yüzüne çıkarmak için bir kedi fare oyununa girişir. Jackie’nin arabayla vur-kaç olayını örtbas etmek durumunda kalan Gates onunla ilişiğini kesmeye çalışır. Bu sırada Arnott ve Fleming, Gates’in sırrını çözmek üzeredir. Fleming’den yardım alan yolsuzlukla mücadele birimi, Jackie’nin suçlarını örtbas eden Gates’i tuzağa düşürmeye çalışır. Gates’in yolsuzluğuyla ilgili kanıt bulmak için her şeyi göze alan Fleming onunla olan ilişkisini ilerletince, Morton Fleming’in sadakatini sorgulamaya başlar.

Gates firardadır ve yolsuzlukla mücadele birimine davayı kapatması konusunda baskı uygulanır. Arnott ise sadakat konusunda zorlu kararlarla karşı karşıyadır.

Line of Duty oyuncuları ve karakterleri (Cast)

Dizinin oyuncu kadrosunda Adrian Dunbar, Martin Compston, Vicky McClure, Craig Parkinson, Aiysha Hart ve Maya Sondhi gibi isimler yer alıyor.

Adrian Dunbar – Hastings
Martin Compston – Steve
Vicky McClure – Kate
Craig Parkinson – Cottan
Aiysha Hart – Sam
Maya Sondhi – Maneet
Keeley Hawes – Lindsay
Polly Walker – Gill
Paul Higgins – Hilton
Gregory Piper – Ryan
Neil Morrissey – Morton

Line of Duty 6.sezon ne zaman çıkacak?

Dizi 2019’da 5.sezonu ile sona ermesinin ardından yapımcıların devam kararı alması ile yayın hayatına geri döndü. Dizinin 6.sezonunun 2021 yılında döneceği açıklandı.

Dizi fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.