En iyi ve yeni Kore Dizileri 2020 (Güncel liste) - Yorum Güncel

En iyi ve yeni Kore Dizileri 2020 (Güncel liste)

En iyi ve yeni Kore Dizileri 2020 2020 en iyi Kore dizileri, 2020 yılında çıkan izlenmesi gereken kore dizileri, 2020 yılı en iyi Kore dizileri, 2020 Best korean dramas, Kore dizileri 2020’de çıkan kore dizileri, drama kore dizileri, yeni kore dizileri romantik komedi, en yeni kore dizileri en iyi 2020 kore dizileri gibi aramalarınıa YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

En iyi ve yeni Kore Dizileri 2020 (Güncel liste)

En iyi ve yeni Kore Dizileri 2020 2020 en iyi Kore dizileri, 2020 yılında çıkan izlenmesi gereken kore dizileri, 2020 yılı en iyi Kore dizileri, 2020 Best korean dramas, Kore dizileri 2020’de çıkan kore dizileri, drama kore dizileri, yeni kore dizileri romantik komedi, en yeni kore dizileri en iyi 2020 kore dizileri gibi aramalarınıa YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

2020 yılında her ay birbirinden farklı ve ön plana çıkan Güney Kore dizileri yayınlandı. YOGÜ Listeler olarak 2020 yılı içerisinde Temmuz ayına kadar çıkan Kore dizileri ile ilgili bir liste hazırlamıştık. Listemiz aylarca yoğun şekilde ilgi gördü. Yaz aylarından itibaren Aralık ayına kadar yayınlanan yeni Kore dizilerini sizler için listeledik.

(Paylaştığımız diziler ile ilgili daha fazla bilgiyi sitemizde yer alan içeriklerinden edinebilirsiniz.)

İşte YOGÜ’nün güncel Kore dizileri listesi:

En iyi ve yeni ve Kore Dizileri 2020 listesi (YOGÜ Listeleri)

The Uncanny Counter

Dizinin konusu, kendilerine ‘Counter’ adını verdikleri bir grubun etrafında dönmektedir. Her birinin kendine özel yetenekleri vardır. Amaçları, kötü ruhları yakalamaktır ve kendilerini bir noodle restoranın çalışanı olarak gizlemektedir. Bir lise öğrencisi olan So Moon, ‘Counter’ın en genç üyesidir ve özel yeteneği fiziksel gücüdür. Çocukken geçirdikleri gizemli bir trafik kazasında ailesini kaybetmiştir. Eski bir polis memuru olan Ga Mo-Tak, İnanılmaz bir kuvvete sahiptir. 7 yıl önce, geçirdiği bir kazada hafızasını kaybeder. Adalet duygusu güçlü dürüst bir insandır. So Moon’un (Jo Byeong-Gyu) akıl hocasıdır. Counter’ın bir üyesi olan Do Ha-Na, Onun özel yeteneği, yüzlerce kilometre uzaklıktaki kötü ruhları hissedebilmek ve dokunduğu kişinin anılarını okuyabilmektir.

Awaken

Dizinin konusu, bir köyde gizemli vakaların gerçekleşmesini konu almaktadır. Bu gizemli vakalar, 28 yıl önce gerçekleşen bazı vakalarla bağlantılıdır. Do Jung-Woo (Namkoong Min) ve Gong Hye-Won (Seol Hyun), 28 yıl önce ve günümüzde gerçekleşen vakaların arkasındaki sırrı ortaya çıkarmaya çalışır. Ulusal Polis Teşkilatı’ndaki özel bir görev gücünün takım lideri olan Do Jung-Woo, Mükemmel bir araştırmacıdır. Eksantrik ama parlak bir kişiliğe sahiptir. Seul Büyükşehir Polis Ajansı’nda polis müfettişi olarak çalışan Gong Hye-Won,. Aklındakini her zaman dışa vurur ve aldığı vakaları soruştururken mümkün olan her şeyi yapar.

Live On

Dizinin konusu, trendleri izlemenin ve popüler olmanın daha yüksek statü sağladığı bir lisede en yukarda olan Baek Ho-Rang ile bir yayın kulübünün başkanı olan mükemmeliyetçi Go Eun-Taek arasındaki romantik ilişkiye odaklanıyor. Baek Ho-Rang, gizlediği geçmişinin bazı kısımlarını ortaya çıkarmaya çalışan gizemli birisinin kimliğini bulmak için yayın kulübüne katılır. Seo Hyun Lisesi’nde popüler bir lise öğrencisi olan Baek Ho-Rang, Güzelliği sayesin de hem sosyal medyada hem de okulunda en popüler kızlardan birisidir. Bu kadar popüler oluşu onu dünyanın merkezinde olduğunu düşünmesine ve başkalarına tepeden bakmasına neden olmaktadır. Bu yüzden, sadece bir gerçek arkadaşı vardır. Seo Hyun Lisesi’nde bir lise öğrencisi olan Go Eun-Taek okulunun yayın kulübünden sorumludur. Hassas, detay odaklı, bazen sinirli olabilen ve her şeyi mükemmel bir şekilde planlayan birisidir. Liderliği söz konusu olduğunda, katı ve kararlı olmasına rağmen kendisine verilen herhangi bir görevden asla korkmaz ve arkadaşları tarafından sevilir.

My Dangerous Wife

Dizinin konusu, Shim Jae Kyung zeki, iyi kalpli ve zengin biridir. Kim Yoon Chul ile 6 yıldır evlidirler. Shim Jae Kyung, kocasıyla mutlu evlilik hayatının tadını çıkarır, ancak gizemli bir adam kaçırma vakasına karışır. Kocası Kim Yoon Chul popüler bir aşçıdır. İyi görünümlü ve neşeli bir kişiliğe sahiptir. Karısıyla sıradan bir evli hayatı olan, ancak Shim Jae Hyeong’un berbat olduğunu ve evliliğinden sıkıldığını düşünmektedir. Jin Sun Mi ise Kim Yoon Chul’un İtalyan restoranında çalışmaktadır. Kim Yoon Chul ile özel bir ilişkisi vardır. İstediğini elde etmek için her şeyi yapacaktır.

True Beauty

Dizinin konusu, örünüşü konusunda kendine güveni olmayan ve kendini güzel göstermek için makyaj yapan Im Joo-Kyung’un (Mun Ka-Young) hikâyesini konu almaktadır. Kalbinde derin bir yara ile yaşayan Lee Su-Ho (Cha Eun-Woo) ile karşılaşır. Sırlarını birbirleri ile paylaştıkça olgunlaşırlar. bir lise öğrencisi olan Lee Su-Ho, Saebom Lisesi’ne yeni transfer olmuştur. Görünüşü, iyi notları ve hatta harika basketbol yeteneği ile tepeden tırnağa mükemmel biri gibi görünmektedir. Herkesten gördüğü büyük ilgiye rağmen, Lee Su-Ho kimseyle ilgilenmez. Saebom Lisesi’nin bir öğrencisi olan Han Seo-Joon, Yüzü ve keskin vücut hatları ile iyi bir görünüme sahiptir. Dış görünüşü, ona vahşi biri izlenimi verse de aslında kibar ve sıcak kalpli birisidir. Lee Su-Ho (Cha Eun-Woo) ile aralarında Im Joo-Kyung (Mun Ka-Young) için bir rekabet başlar.

Sweet Home

Dizinin konusu, izole edilmiş bir alanda, canavarlar ile mücadele eden bir grubun etrafında dönmektedir. Lise öğrencisi olan Cha Hyun-Soo, Babası, annesi ve küçük kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Ancak ailesi ile konuşmayacak kadar sessiz birisidir ve odasından nadiren çıkar. Bir gün, onun dışında tüm ailesi, bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Tamamen yalnız kaldığı için küçük bir apartman dairesine taşınır. Aniden insanların canavarlaşmaya başladığı bir olay meydana gelir. Diğer apartman sakinleri ile birlikte, canavarlara karşı mücadele etmeye başlar ve hayatta kalmaya çalışır. Sert bir kadın olan Seo Yi-Kyung, Özel kuvvetlerde hizmet veren eski bir itfaiyecidir. Zeki ve soğukkanlı birisi olan Lee Eun-Hyuk, Gizemli salgında, apartman sakinlerine liderlik etmekte oldukça yardımı olur.

Lovestruck in the City

Dizinin konusu, şehrin yoğun temposunda hayatta kalmaya çalışan bir grup gencin gerçekçi romantik ilişkilerini konu almaktadır. Bir mimar olan Park Chae-Won, Tutkulu ve dürüst bir kişiliğe sahiptir. Şehrin küçük sokaklarında dolaşmaktan hoşlanmaktadır. ‘Kamera Hırsızı’ dediği bir kadın, bir yaz gecesi, kalbini çalıp ortadan kaybolduktan sonra bir daha onu asla unutamamıştır. Serbest bir pazarlamacı olan Lee Eun-Oh, Belirli bir plan yapmadan seyahatlere çıkan birisidir. Çıktığı bir seyahat sırasında, kimsenin onun tanımadığı bir yerde kendine sahte bir kimlik edinmeye karar verir. Kendini herkese özgür ruhlu, ama aslında kendisinden tam zıttı bir karaktere sahip olan Yoon Sun-Ah olarak tanıtırken Park Chae-Won’a (Ji Chang-Wook) âşık olur. Bir mimar olan Choi Kyung-Joon, Nadiren sinirlenen ve çevresindeki olayları pasif bir şekilde gözlemleyen birisidir ancak söz konusu sevgilisine kötü davranan biri olduğunda beklemeyi ve izlemeyi reddetmektedir.

Penthouse

Dizinin konusu, Gangnam’da, elit kesimin yaşadığı, ‘Penthouse’ adlı 100 katlı lüks bir apartman kompleksinde yaşayan bir grup kadının etrafında dönmektedir. Onlar, elit kesimin birer parçası ve gözdesi olabilmek için yavaş yavaş kendilerini birer canavara dönüştürür. ‘Penthouse’un kraliçesi olarak adlandırılan Sim Soo-Ryeon, Varlıklı bir ailede dünyaya gelmiştir ve hiçbir zaman maddi sıkıntı çekmemiştir. Zarif ve ağırbaşlı birisidir. ‘Penthouse’ sakinlerinden biri olan Cheon Seo-Jin, Varlıklı bir ailede dünyaya gelmiştir. Gösterişli, kibirli ve aşırı derecede hırslı birisidir. Elit kesime dâhil olabilmek için her şeyi yapmayı göze alan Oh Yoon-Hee, Fakir bir ailede dünyaya gelmiştir ve hayatını maddi zorluklarla geçirmiştir. Yapabildiği her türlü işte çalışmıştır. Ayrıca, çocuklarının başarılı birer hayatı olabilmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışmaktadır. Elit kesime girebilirse, çocuklarının hayatta başarılı olma şanslarının daha yüksek olduğunu düşünmektedir.

Please Don’t Meet Him

Dizinin konusu, mükemmel bir aşk hayatına sahip olabilmek için Cho Sang-Shin adlı yapay bir zekânın mucidi olan Seo Ji-Sung’un etrafında dönmektedir. Akıllı ev aletleri geliştirme ekibinde bir yazılımcı olarak çalışan Seo Ji-Sung, Âşık olmak isteyen ancak aynı zamanda yanlış bir adamla karşılaşıp mutsuz olmaktan korkan birisidir. Bir gün, hangi insanların kötü karaktere sahip olduğunu tespit eden Cho Sang-Shin adlı bir yapay zekâ geliştirir. Zor bir ilişkiye sahip olan insanlara yardımcı olabilmek için bu yapay zekâyı kullanmaya başlar. Bir itfaiyeci olan Jung Kook-Hee Sosyal medya kullanmayan birisidir ve Cho Sang-Shin’in analiz edemediği tek insandır.

Tale of the Nine Tailed

Dizinin konusu, Dizi, dokuz kuyruklu bir tilki (kore mitolojisinde geçen efsanevi bir yaratık) ile bir insanın etrafında dönmektedir. Bir programın yapım yönetmeni olan Nam Ji-A, şehirlerinde yaşayan dokuz kuyruklu bir tilkinin varlığını öğrenir ve programına çıkartmak için onun peşine düşer. Bir zamanlar, Kore’deki Baekdudaegan sıradağlarında yaşamaktaydı ve orayı yönetmekle görevliydi. Şimdi, bu dünya ile ruhlar dünyası arasında bir çeşit kamu görevlisi olarak çalışmaktadır. İşi, yaşayanların dünyasını rahatsız edenlerin geride bıraktığı kargaşayı temizlemektir. Yüksek bir zekâya ve olağanüstü atletik bir yapıya sahiptir. Ancak kendini beğenmiş birisidir ve görevlerini yerine getirirken aşırı güç kullanma eğilimindedir. Nam Ji-A, Dışarıdan bakınca sıradan bir yönetmen gibi görünse de, meslektaşları ona ‘cesur kadın’ lakabını takmıştır. Programına içerik oluşturmak için dini bir kültün içine cesurca dalacak ve perili bir eve heyecanla girecek kadar korkusuz birisidir. Son derece rekabetçidir. Bilardo, arcade ve atış vb. oyunlarında oldukça iyidir. Bir gün, şehrinde dokuz kuyruklu bir tilki (Lee Dong-Wook) olduğunu duyar ve onun peşine düşer.

The Spies Who Loved Me

Kendisini birden casusluk dünyasının tam ortasında bulan bir kadının hayatına odaklanıyor Kang A-Reum’un eski kocası, kendisini ona bir seyahat yazarı olarak tanıtmıştır. Ancak gerçekte bir ajandır ve bu gerçeği öğrenmeden, Kang A-Reum ondan boşanmıştır. Şimdi evli olduğu kocası ise kendisini ona bir diplomat olarak tanıtmıştır ve gerçekte endüstriyel bir ajan olduğunu bilmemektedir. Sıradan bir hayata sahiptir. Ta ki, eski kocası tekrar karşısına çıkana kadar.

Delayed Justice Konusu

Dizinin konusu, haksız yere suçlanan adli kurbanlar için mücadele eden bir kamu savunucusunun ve bir muhabirin hayatına odaklanıyor. Bir kamu savunucusu olan Park Tae-Yong, Avukat olmak için herkesin gittiği tipik yolu takip etmemiştir. Liseden mezun olduktan sonra üniversiteye gitmez. Ancak bunun yerine baro sınavına girer ve bir avukat olur. Adalet duygusu güçlü ve diğer insanlarla empati kuran birisidir. Onun için küçük-büyük dava diye bir şey yoktur. Masum olduğunu inandığı herkesin davasını üstlenir. Genel bir ceza yargılaması davasını kazanan ilk avukat olduğunda, kariyerinde bir dönüm noktası meydana gelir. Bir muhabir olan Park Sam-Soo, Üniversiteden mezun olduktan sonra daimi olmayan işlerde çalışmıştır. Mükemmel yazma becerileri sayesinde bir muhabir olur. Diğer muhabirler tarafından göz ardı edilen veya önemsenmeyen hikâyeleri arar. Oldukça yumuşak bir kalbe sahip olduğundan kolayca gözyaşlarına boğulan birisidir.

En iyi ve yeni ve Kore Dizileri 2020 listemizi beğendiniz mi?

Size göre listemizde olmayan ve kesinlikle olması gereken diziler var ise yorum bölümünden yazarak listeden yararlanmak isteyen okuyucularımız için yorum yaparak öneride bulunabilirsiniz.

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.