The Last Kingdom dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon ne zaman?

The Last Kingdom dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon ne zaman?

11.05.2020
The Last Kingdom dizi | Konusu | Oyuncuları | 5.sezon ne zaman?

The Last Kingdom dizi, konusu, oyuncuları, yorumları, 5.sezon ne zaman, Fragmanı, Ragnar kim, Uhtred kim, Brida kim karakterleri gibi aramalarınıza yorum güncel’den yanıt bulabilirsiniz.

Dizi hakkında

The Last Kingdom, 2015 yılında İngiliz Devlet Televizyonu olan BBC two kanalında yayınlamaya başladı. Vikinglilerin yayılmacı olduğu ve her taraftan işgal etme çabalarına giriştiği dönemde Kral Alfres’in ayakta kalan son krallık mücadelesini anlatan dizi, geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan 4.sezonu ile geri döndü. 3. ve 4.sezonu itibari ile Netflix’te yayınlanan dizi her geçen gün izleyici sayısını da arttırıyor. Dizi savaş sahneleri ve hikayesi ile dikkatleri çekiyor. Ayrıca İMDB‘de aldığı 8,4‘lük puanı aldığını da ifade edelim.

The Last Kingdom Konusu

The Last Kingdom, Bir İngiliz Kralı’nın oğlu olan Uhtred, babasının savaşta ölmesiyle Kont Ragnar’ın kölesi olarak Paganların yaşadığı bölgeye götürülür. O bölgede çocukluğunu geçiren Uhtred, Kont Ragnar’ın bir saldırı sonucu ölmesiyle yeniden İngiltere’ye döner. Babasının ölmesiyle tahta amcası geçmiştir ve varis olan Uhtred’i öldürmek ister. Uhtred hakkında bir iftira ortaya atıp, Kont Ragnar’ı Uhtred’in öldürdüğü ortaya atar. Uhtred, ne İngilizlerden ne de paganlardan yardım alamaz. Yardım için dolaşmaya başlar ve Wessex Krallığı’na gider. Burada Alfred ile tanışır. Alfred, İngiltere’yi pagan istilasından kurtarmak ve tek çatı altında toplamak istemektedir. Uhtred, çocukluğunu İngilizler, gençliğini paganlar ile geçirdiği için ikilemde kalır. Kimin tarafında olacağını seçmekte zorlanır.

Oyuncuları ve karakterleri

Alexander Dreymon – Uhtred of Bebbanburg
Tobias Santelmann – Ragnar
Emily Cox – Brida
Thomas W. Gabrielsson – Guthrum
Joseph Millson – Ælfric
Rune Temte – Ubba
Matthew Macfadyen – Lord Uhtred
Ian Hart – Beocca
David Dawson – Büyük Alfred
Adrian Bower – Leofric
Simon Kunz – Odda the Elder
Harry McEntire – Aethelwold
Brian Vernel – Odda
Amy Wren – Mildrith
Charlie Murphy – Iseult

The Last Kingdom 5.sezon olacak mı?

Vikings’ten sonra Vikinglere olan ilginin artması ile birlikte dizi popülaritesini 2015’tn bu yana giderek arttırdı. Dizi şimdilerde Netflix tarafından yayınlanıyor. 2020 Nisan’da 4.sezonu ile yayına giren dizinin 5.sezonun olup olmayacağı ile ilgili henüz yayıncı Netflix’ten açıklama yok.

Dizi Fragmanı

Bu içeriği oyla!
[Total: 0 Average: 0]
YORUMLAR