Netflix Doğaüstü dizileri listesi (en iyi 10 dizi)

Netflix Doğaüstü dizileri listesi, en iyi doğaüstü Netflix dizileri, Netflix en iyi fantastik diziler, Sürükleyici fantastik Netflix dizileri, Netflix Fantastik dizileri, Netflix hayatta kalma dizileri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Netflix Doğaüstü dizileri listesi (en iyi 10 dizi)

Netflix Doğaüstü dizileri listesi, en iyi doğaüstü Netflix dizileri, Netflix en iyi fantastik diziler, Sürükleyici fantastik Netflix dizileri, Netflix Fantastik dizileri, Netflix hayatta kalma dizileri gibi aramalarınıza YORUM GÜNCEL’den yanıt bulabilirsiniz.

Netflix Türkiye kütüphanesinde izlemekten hoşlanacağınız birbirinden farklı içerik yer alıyor. Ancak Doğaüstü ve fantastik türdeki dizilerin yeri bir başka. Netflix Doğaüstü dizileri listesini YOGÜ listeleri olarak sizler için listeledik. İşte YOGÜ listelerinin hazırladığı Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi Doğaüstü diziler listesi.

Netflix Doğaüstü dizileri

The Order

Annesinin ölümünün intikamını almak isteyen bir üniversite öğrencisi, gizli bir topluluğa katılır ve kendini kurt adamlar ile kara büyü yapanlar arasındaki savaşta bulur. Jack, Belgrave Üniversitesinde gizem ve büyü dolu gizli bir topluluğa katılma yemini eder. Kısa süre sonra bir dizi tuhaf cinayet, kampüste tedirginliğe yol açar. Belgrave Üniversitesinde kurt adamlar ve büyücüler arasındaki gerilim kırılma noktasına ulaşır. Ta ki daha büyük bir kötülük onların varlığını tehdit edene kadar.

Ragnarok

Magne, anne ve kardeşi ile birlikte Norveç’in taşrasında bulunan Edda kasabasına geri döner. Edda’da eğitim hayatını sürdürecek olan Magne, İsolde adında çevresel sorunlara duyarlı bir kız ile tanışır. İsolde ile arkadaşlığı Edda’da yaşanan sıradışı olayları daha çabuk kavramasına ve olayları takip etmesine neden olacaktır. Edda’nın önde gelen zengin ailesi Jutul’ların esrarengiz hareketleri ve Dünya sorunlarına karşı aşırı umarsız oluşu Magne’nin tepkisini kısa sürede üzerine çeker. Jutul’ların aslında gerçek bir aile olmadığı ve Magne’nin de mitolojik yanı hikayenin seyrini değiştirmeye yetecektir.

The Witcher

Yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu, güçlü bir büyücüye ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensese doğru savurur. Şimdi üçü birlikte, gitgide daha dengesiz bir yer hâline gelen Kıta’da yollarını bulmayı öğrenmelidir. Yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insan, cüce ve elflerin arasındaki barışın sona ermesi ile ırklar arası bir savaş patlak verir. The Witcher olarak tanınan suikastçı Geralt of Rivia isimli çocuğun doğumu beklenmektedir. Bu çocuk dünyanın dengesini değiştirecek güçlere sahiptir.

Chilling Adventures of Sabrina

Sabrina the Teenage Witch’in karanlık anlatımı olan dizide Sabrina kendi ikili benliği ile bağdaşmaya çalışır. Yarı cadı yarı ölümlü bir hayat süren Sabrina, kendisini tehdit eden şeytani güçlere karşı savaşırken bir yandan da ailesi ile uğraşmak zorunda kalır. Yarı insan yarı cadı Sabrina, aile mirası Gecenin Kilisesi ile ölümlü gençlerin dünyası arasında kendine yer bulmaya çalışırken sihir ve haylazlık bir araya geliyor. Greendale, Cadılar Bayramı’ndaki ay tutulmasına hazırlanır. Sabrina önemli bir karar vermelidir. Harvey beklenmedik bir açıklamada bulunur. Efsanevi bir konuk, Spellman Cenaze Evi’ni ziyaret eder. Ambrose korkunç bir durumu araştırır. Sabrina, şoke edici bir duyuruyla Cadı Meclisi’ni şaşırtır. Sabrina bir dizi aile sırrıyla yüzleşir. Harvey evde bir kargaşayla karşı karşıyadır ve bir sırrını paylaşır.

Maymun Kral’ın yeni efsaneleri

Yedi kutsal tomarı arayan ve dünyayı kötülükten kurtarmak isteyen cesur bir kız, uzun zamandır taş kesilmiş hâlde bulunan Maymun Kral adlı tanrıyı özgür bırakır. Bir iblis, savaşçı keşişlerden sihirli bir tacı çalınca yetim bir kız uzun zamandır taş kesilmiş hâlde olan Maymun Kralı uyandırmak için manastırdan kaçar. Tripitaka, Maymun hakkındaki rahatsız edici bir efsaneyi öğrenir. Ancak ikili, yedi kutsal tomarı bulmaya koyulmadan önce şaşırtıcı bir müttefik kazanır. Bir iblis, üçlünün macerasını daha başlamadan tehlikeye atar. Tripitaka, mühim bir karar alan Domuzcuk hakkında şaşırtıcı bir keşif yapar.

Shadowhunters

Cassandra Clare’in çok satan The Mortal Instruments serisinin küçük ekran uyarlaması olan Shadowhunters, Clary Fray isimli genç bir kızın 18. yaş gününde yarı insan yarı melek olan ve şeytanlarla savaşan Shadowhunter soyundan geldiğini öğrenmesiyle değişen hayatını konu alıyor. Clary Fray annesiyle beraber Brooklyn’de yaşayan sıradan bir gençtir. Bir gün aile kökenin “Gölge Avcısı” soyundan geldiğini öğrenir ve soy ağacını araştırdığından melek kanından dünyaya gelmiş insanlar olduklarını keşfeder. Olağanüstü güçlerinin yanında Dünya’da kötü amaçla bulunan iblisleri görebilmektedir. Dünya’yı bu yaratıklara karşı savunma görevi olduğunu öğrendiğinde ise işler daha karmaşık hâle gelecektir.

Warrior Nun

Ben Dunn‘ın çizgi romanlarından biri olan Savaşcı Rahibe Areala’dan uyarlandı. İyi ve kötünün savaşını anlatan aksiyon dolu öyküde Alba Baptista başrolde. Ben Dunn’ın çizgi romanlarından uyarlandı. Gözlerini morgda açan yetim bir genç, Hale Taşıyıcısı olarak Şeytan avcısı rahibelerin gizli tarikatına seçildiğini ve süper güçlere sahip olduğunu öğrenir. Artık görevlendirilmiş eski bir düzenin parçası olduğunu keşfeden Ava, yeryüzünde iblislerle savaşan ve hem cenneti hem de cehennemi temsil eden güçlü güçler onu bulmak ve kontrol etmek isteyecektir.

The 100

The Hundred dizisi 97 yıl önce gerçekleşen bir nükleer patlamanın etkileri nedeniyle dünyanın yaşanmaz hale gelişini ve yaşananları konu ediyor.

Kıyamet sonrası dram türündeki dizisinde 97 yıl önce nükleer bir savaş gerçekleş ve dünyayı yok etmiştir. Artık yaşanamayacak durumda olan dünya radyasyonla kaplıdır. Kıyamet sonrası hayatta kalan insanlar 12 farklı ülkeye ait uzay istasyonuna gönderilir. Dizide, yaşanan bu olaydan 1000 yıl sonra, 100 uzay istasyonu sakinin dünyaya gönderilerek gezegende yaşanıp yaşanmayacağını araştıran insanların yaşadıklarını anlatıyor.

Altered Carbon

Buzda geçen 250 yıldan sonra yeni bir vücutta dirilen bir mahkûm, özgürlüğünü geri kazanmak için akılalmaz bir cinayeti çözmek zorundadır. Ölümünden 250 yıl sonra yeni bir vücutta uyanan Takeshi Kovacs, kendi cinayetini çözmeye çalışan büyük bir sanayiciye yardım etmek üzere diriltildiğini öğrenir. Kovacs, Bancroft’a ölüm tehdidi yollayan bir adamın izini bulur. Yüzbaşı Ortega ise Kovacs’ın nerede olduğu takip etmek için kuralları esnetir. Kovacs, Bancroft’un evinde verilen davette arkasını kollayacak beklenmedik bir ortak bulur. Davet sırasında Ortega, gecenin tüyler ürpertici eğlencesini denetler.

Locke & Key

Dizi travmatik bir olay ile babalarının cinayete kurban gitmesinin ardından Seattle’dan Massachusetts’e taşınma kararı alan Locke ailesinin yaşadıklarını konu alıyor. Dizide küçük bir kasabaya taşınan Locke ailesi, tüm kasabanın gizemli bulduğu ve yüzyıllardır Locke ailesine ait olan Key House’a taşınır. Ancak bu ev sıradan bir ev değildir. Evde gizemli olaylara tanık olan Locke ailesi kendilerini büyük aile sırları içinde bulacaktır.

Netflix Doğaüstü dizileri (BONUS)

Curon

17 yıl sonra ergen ikizleriyle birlikte memleketine dönen bir kadın, gizemli bir şekilde ortadan kaybolunca çocukları karanlık aile mirasıyla hesaplaşmak zorunda kalır. Curon isimli kasabanın geçmişinde birçok acı olay yaşanmıştır.1950 senesinde Renschee gölü taşarak 677 hektarlık kocaman bir alanı sular altında bırakmıştır. Haliyle bu sel olayı kasabayı ve 150’den fazla aileyi de etkilemiştir. Yıllar sonra çocuklarıyla evine dönen annenin ortadan kaybolmasının ardından, ikiz kardeşler Mauro ve Daria’nın annelerini aramaya başlamasıyla birçok gizem ve sır ortaya çıkmaya başlar. Suların altında kalan sadece yüzlerce hektarlık alan değil, birçok sır olacaktır.

Paranormal

Şüpheci bir hematolog kendini bir dizi açıklanamayan olayın içinde bulmasının ardından istemeyerek de olsa doğaüstü olayları araştırmada bir başvuru noktası hâline gelir. Karanlık bir mizah anlayışına sahip alaycı bir Hematolog Refaat İsmail, yaşamı boyunca devam eden bilimsel inançları sorgulandıktan sonra dünyası alt üst olurken bir “şüphe yolculuğuna” çıkar. Konu 1969’da Refaat İsmail’in 40’lı yaşlarına girip doğaüstü faaliyetler yaşamaya başlamasıyla başlıyor. Sezon boyunca Refaat, paranormal dünyaya adım atan ve sevdiklerini çevreleyen büyük tehlikeden kurtarmaya çalışan üniversiteli meslektaşı Maggie eşlik ediyor. Hikaye, aynı adı taşıyan “Paranormal” en çok satan gerilim romanı serisine dayanıyor.

Stranger Things

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar. Arkadaşından dönen Will, yolda korkutucu bir şey görür. Devlete ait bir laboratuvarın derinliklerinde korkutucu bir gizem yatmaktadır. Lucas, Mike ve Dustin ormanda rastladıkları bir kızla konuşmaya çalışırlar. Hopper, rahatsız edici bir telefon konuşmasıyla kaygılanan Joyce’u sorguya çeker. Gitgide endişelenen Nancy, Barb’ı arar ve Jonathan’ın neyin peşinde olduğunu öğrenir. Joyce, Will’in kendisiyle konuşmaya çalıştığından emindir. Will’in öldüğünü kabullenmek istemeyen Joyce, oğluyla iletişim kurmak ister.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.